Тиждень.ua
Красиве життя Справжні обличчя Фотофакт Майже серйозно Малоросійство Хороші манери

  ▪   Тиждень

Брехня як цивілізаційний вибір

Дмитро Табачник таки ввійде в історію. Студентам політологічних і соціологічних факультетів вже зараз можна запропонувати курс лекцій «Примітивні маніпуляції як інструмент сучасної української політики», де діяльність нинішнього міністра освіти слугувала б наочним і переконливим прикладом
Матеріал друкованого видання
№ 36 (253)
від 6 вересня, 2012

Не одну академічну годину можна присвятити темі «Дмитро Табачник і міжнародні рейтинги». Чиновник устиг похвалитися, що Київський національний університет імені Тараса Шевченка потрапив до рейтингу кращих вишів світу за версією Times, але ця інформація виявилася «дещо перебільшеною». Як вдалося з’ясувати, укладачі справді залучили столичний університет, як і сотні інших, до свого моніторингу, але до топ-400 він так і не увійшов. У березні цього року пан Табачник заявив, що Україна поліпшила свої позиції у світовому рейтингу конкурентоспроможності освіти, але, як повідомив згодом Центр освітнього моніторингу, насправді протягом 2011–2012 років ми змістилися з 49-ї на 62-ту сходинку. Міністр поспішає маніпулювати рейтингами, позаяк президент вимагає, щоби принаймні три – п’ять українських ВНЗ були присутні у переліку найпрестижніших. Не пощастило навіть із китайським рейтингом Університету Цзяотун: попри мрії Табачника «прописати» там бодай один виш, до цього переліку топ-500 не потрапив жоден український університет. Натомість у маргінальному сфабрикованому російському рейтингу «РейтОР» торік знайшлося місце п’ятьом (!) українським вищим навчальним закладам. Недарма міністр освіти України не стомлюється повторювати, наскільки важливим є російський цивілізаційний вибір, без якого, на думку великого маніпулятора, нас усіх очікує «крах».

Читайте також: Незапитані знання. У вищій освіті чергова псевдореформа

Брехня міністра освіти буває великою, малою і… просто анекдотичною. Дмитро Володимирович прозвітував, що у школах Миколаївщини (а також Дніпропетровщини і Донеччини) не залишилося жодного «вуличного» туалету. І в цей капкан потрапив не хтось, а сам Микола Азаров: під час зустрічі з учнями Миколаївського морського ліцею діти повідомили прем’єрові, що, попри міністерські рапорти, цивілізованих вигод вони у своїй школі так і не дочекалися.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Останні публікації згорнути
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.