Тиждень.ua
Красиве життя Справжні обличчя Фотофакт Майже серйозно Малоросійство Хороші манери

  ▪   Тиждень

ПР полює на котів

Інтернет-жарти нинішня влада ще сяк-так терпить, але коли політична сатира лягає на папір, а тим більше розміщується на білборді, та ще й у ніби лояльному регіоні, толерантності бракує
Матеріал друкованого видання
№ 33 (250)
від 16 серпня, 2012

Демотиватор із бабусею, яка ніби «відписала хату на кота», дізнавшись, що онук проголосував за ПР, уже кілька місяців гуляв мережею і не надто виділявся серед інших уїдливих карикатур на регіоналів. Але коли він матеріалізувався у вигляді білборда в Дніпродзержинську, та ще й укупі з іншим не менш промовистим «Ми крадемо і брешем, а ви оберіть нас ще!», у місцевого чиновництва почалася справжня істерика. Очільник області особисто розпорядився усунути неподобство, а комунальники заходилися ліквідувати крамольний рекламний щит проти ночі. Ба більше, з’явилася інформація про те, що автора плаката з бабусею та її сіреньким улюб­ленцем, місцевого громадського активіста, оголосили в усеукраїнський розшук.

Схоже, що в регіоналів геть кепсько з почуттям гумору. В деяких містах (Сімферополі, Миколаєві) міліція затримує активістів, що роздають антипрезидентські листівки, – навряд чи це ініціатива нижніх міліцейських чинів, тут без благословення згори не обійшлося. ПР іде на вибори з надутими від пихи за власні «досягнення» щоками, чим смішить народ, який віддячує відповідним креативом. І найгірше, щó може зробити влада для себе в цій ситуації, – це сприймати такий гумор усерйоз. Коли так піде й далі, то буде як у Білорусі, де президент убачив у «десанті» плюшевих ведмедиків мало не військову агресію і дав прочуханки генералові протиповітряної оборони. З таким підходом «бабусею з котом» у нас опікуватиметься навіть не МВС, а СБУ, розслідуючи вияв політичної сатири щонайменше як замах на національну безпеку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Останні публікації згорнути
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.