Тиждень.ua
Красиве життя Справжні обличчя Фотофакт Майже серйозно Малоросійство Хороші манери

  ▪   Роман Малко

З’їзд партії Олега Ляшка: шоу з вилами і батьками-героями

Дарма кияни проігнорували з’їзд Радикальної партії Ляшка в столичному парку Шевченка. Веселішої події столиця не бачила вже багато років. Всі «квартали» з «кроликами» не варті і качана від яблука в порівнянні з цим шоу. Тисячу відсотків задоволення і ще більше здорового сміху

Не дивуйтеся, коли Радикальна партія Олега Ляшка не тільки пройде у парламент, а й набере там максимум голосів. В порівнянні з нікчемними режисерами та піарниками партії влади і такими ж нездарами, що обслуговують опозицію, іміджмейкери найвеселішого депутата Верховної ради вміють створити для людей свято. І хоча цього разу Ляшко не доїв корову і не їв землю, він зумів влаштувати шоу, що надовго запам’ятається глядачам та учасникам. Ляшко всього лиш приніс на з’їзд партії вила, якими розмахував більше години і погрожував всім конкурентам, але ті вила дуже пасували до революційної атмосфери з’їзду.

В цілях економії, з’їзд партії радикали вирішили проводити просто неба в столичному парку Шевченка перед червоним корпусом однойменного університету. Вийшло доволі символічно на фоні пам’ятник Кобзарю, який закликав «вражою злою кров’ю волю окропити», а позаду кузня молодих кадрів, яких Ляшко взявся провести в парламент. На заощаджені кошти викупили телетрансляцію на одному з каналів. Хіба ж не прекрасно? Кожен киянин чи гість міста може прийти і покайфувати на шоу, а кому не пощастило бути в столиці, насолодитися ним по телевізору. На фоні з’їзду Партії регіонів, наприклад, з їхніми десятками міліцейських автобусів для охорони від гіпотетичних терористів, це чудовий PR-хід.

Читайте також: ПР починає вибори: розминка у Раді, голосування наосліп і нечувані заходи безпеки

Все почалося з такого собі аперитиву. Ще за годину до «часу X» на екранах коло сцени закрутились відеоролики з Ляшковими подвигами. Виступи в парламенті, зустрічі з людьми, а на «закуску» зрив одіозним борцем за народні права засідання райради в Гайвороні. Ляшко вириває мікрофони в переляканих обранців, б’є по голові папкою зажерливих чиновників, поливає їх мінеральною водою і перевертає столи. Чудова картинка для затравки на початок з’їзду найрадикальнішої партії України? Тож коли бамкає шоста вечора і за планом повинно все початися, хтось з активістів кричить "ви готові до зустрічі лідера?" "Так" мляво відповідають присутні і після уточнюючого "Не чую" голос з народу видає сакраментальну фразу - "спочатку налий - потім почуєш."

Далі - ще цікавіше. На сцену виходить переможець конкурсу "Голос Країни" Іван Ганзера і розігріває публіку. Коли закінчує співати другу пісню, з’являється лідер з вилами в оточенні коханої дружини та доньки, цілує їх, хреститься і прямує до подіуму. Екзальтовані делегати вітають його стоячи і з криками «Україна!». На завершення хтось кричить "Україна - вперед!" і натовп вибухає сміхом. Звісно Ляшкові не до цього. Він видирається на сцену і починає...

Переповідати всі перли, які вийшли з вуст Ляшка, просто немає сенсу. Жодні букви не передадуть того колориту, з яким було сказано "Азаров, хай йому грець у печінку, цьому любітєлю кровосісєй" чи "коли дід і баба півдня, чи півроку стоять раком на городі, а потім по тридцять копійок продати картоплі не можуть" - це треба чути.

Як і годиться, Ляшко відчуває себе на вершині слави. Він сипле перлами, махає вилами і погрожує всім і вся. Владі за те що довела народ до зубожіння та продовжує визискувати його, закуповуючи собі малину по 670 гривень за кілограм, опозицію - за те, що понабирала за гроші в свій список потенційних «тушок» і прикривається Юлею, яка сидить в тюрмі. "Я хочу попередити нинішню владу, - кричить Ляшко, - вила напоготові і ми з оцими вилами поведемо народ, візьмемо владу і наведемо порядок в країні!" "Дайте мені більшість голосів, дайте мені владу в парламенті і ми цими руками наведемо лад в країні, - підіймає до неба Ляшко руки з вилами і трясе ними, як пророк. Ці руки скоріш за все, як і руки іншого борця за справедливість, ніколи «нічого не крали».

Читайте також: Об’єднані опозицією: до прохідної частини «Батьківщини» потрапили потенційні «тушки» і нове покоління «любих друзів»

Проголосивши  делегатам з’їзду основи партійної ідеології та прояснивши завдання, Ляшко запрошує на сцену найближчих соратників по боротьбі. Першою удостоюється честі вийти до лідера мати п’яти дітей з Кіровоградщини, провідниця поїзда на прізвище Шевченко. Вона буде йти першим номером в виборчому списку Радикальної партії, а після перемоги очолить парламентський комітет з охорони здоров’я. Її промова коротка, але змістовна. Суть  зводиться до того що Україну врятує тільки Олег Ляшко і його партія. Цієї  ж прогресивної думки дотримуються й решту делегатів, яких Ляшко витягає на сцену.

Поряд із зовсім незнайомими обличчями можна помітити славетну ведучу, а віднедавна «борця з ментовською мафією», як твердить Ляшко, Наталію Розинську і вдумливого «патріарха українського парламенту» Юрія Кармазіна. Розинська повідомляє, що люди, які намагалися її вбити дуже пошкодують, що її недобили і цитує Євгена Коновальця "У вогні перетоплюється залізо в сталь, у боротьбі перетворюється народ в націю," а Кармазін поводиться на диво скромно, явно відчуваючи себе не у своїй тарілці. Він обмежується лише доволі пісним спічем про те, що його партія вирішила подружитися з «радикалами» Ляшка і не буде їх поборювати на округах. Далі слово надають «Голосу країни» Івану Гензері і він співає пісню Скрябіна про тата. Пісня бере за живе.

Ляшко слухаючи її сяє як писанка, а Розинська заломлюючи руки з букетом квітів, ледь не плаче. Ще трохи і по її щоках можуть потекти сльози і зіпсувати весь макіяж. Але, на щастя, пісня вчасно закінчується. "Дайте мені айпад з порядком денним", - просить лідер, коли його соратники всідаються на свої місця.

Процес зачитування списків кандидатів - це окреме шоу, яке Олег Ляшко взявся відіграти сам. Втім, яскравим воно видається лише на початку і вкінці. Спочатку, коли депутат-радикал повідомляє, що у його партійному списку нема ні спонсорів, ні олігархів, ні навіть депутатів, а лише представники народу і особливо його молода надія. А в кінці, коли запрошує на сцену трьох матерів –героїнь, що мають по п’ять дітей і цікавиться в одної з них, як поживає її корова, яку він подарував, і чи вже вона розтелилася. Коли жінка чесно зізнається, що ще ні, Ляшко раптом пригадує, що серед кандидатів від партії є ще й батько-герой, що має п’ятьох чад, і відразу кличе його порадити, як українцям добитися таких успіхів і настругати стільки дітей в такий скрутний для країни час. Після всіх цих приємних формальностей делегати, звісно, голосують одноголосно за обидва списки і дружно співають гімн.

 У фіналі -запланований брифінг для журналістів. Проте, в акул пера і мікрофона питань до лідера радикалів майже немає і ситуацію рятує старенька бабуся, що вклинюється в розмову та починає жалітися на свою важку долю. Каже, що в неї шахраї з сільради відібрали хату і викинули на вулицю. Бабуся плаче. Ляшко її обіймає і заспокоює. Виглядає дуже зворушливо. Старенька довго не може втішитись і відпускає свого рятівника лише після того, як він дає слово приїхати до неї в четвер і розібратися зі всіма кривдниками. Хтось з помічників забирає стареньку і бере в неї контактні дані.

Ляшкові підносять шаблю він махає нею з хвилину над головою позує для камер і повертає власникові. Каже, що навмисне іде на вибори не з партією, а по мажоритарці. Так, мовляв, по-справжньому можна стати народним обранцем. Вірить в свою перемогу і радить «держимордам» із провладної партії регіонів спробувати «одепутатитись» на округах. Люди не поспішають розходитись. Кожному хочеться бодай торкнутися свого радикального депутата останню надію на щасливе життя. Депутат не проти. Це ж мабуть так приємно…

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Останні публікації згорнути
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.