Тиждень.ua
Красиве життя Справжні обличчя Фотофакт Майже серйозно Малоросійство Хороші манери

  ▪   Клеопатра Пироженко

З місця – в кар’єру, або все сама. Як молоді українки здобувають високі державні посади

Минулого тижня Оксана Гайдук, про яку більшість з нас раніше і не чула, стала героїнею десятків статей і заміток. 23-річну дівчину призначили шеф-редактором журналу "Українська культура". І все б нічого аби не підозріло юний вік, сумнівні компетенції та родинні зв'язки: дівчина - племінниця міністра культури, у підпорядкування якого і знаходиться видання

У нормальному світі всі ці фактори зіграли б не на користь кандидатки, проте ми живемо в українських реаліях. У відповідь на критичні висловлювання тих, хто відверто здивувався новому призначенню почали з'являтися бурхливі протести з боку однокашників Кулиняка. Вони "передбачувано" дивувалися незадоволеності публіки і казали, що дівчині треба дати шанс довести свою професійність.

Чому хтось має доводити свою професійність одразу на керівній і досить відповідальній посаді, не дуже зрозуміло, навіть незважаючи на те, що такі "кар'єрні" експерименти для нашої країни не в новину. Парадокс в тому, що при цьому всьому чомусь і самі жінки, які таким чином вибудовують "професійний шлях", і їхнє оточення при всьому своєму цинізмі у вибиванні "тепленьких місць" хочуть, щоб все це сприймали виключно через призму "все сама, все своїм талантом". Хоча мені вбачається, що тут або треба труси вдягти, або хрестик зняти, тому що глибина здобутків "професіоналок" у знаходиться у прямій залежності від їхніх зв'язків.

Оксана Гайдук – рідня придворного скрипаля(міністра культури). Несе культуру в маси

В нашій країні дуже важко не зробити кар'єру, якщо в тебе є впливові батьки або хоча б "папіки". Для цього треба бути ну або зовсім дурною, або не мати жодного бажання робити бодай хоч щось.  Ми тут почали говорити про 23-річну Гайдук, дивуючись, що таку юну дівчину призначили заправляти цілою "культурою", але давайте згадаємо до прикладу дочку Джарти Ольгу . У свої ж 23 роки, вони отримала доступ не до якоїсь там непотрібної нашій владі "культури" (тому що де культура, а де наші державні мужі), а до потужних потоків бабла, що проходять через митницю "Борисполя". І взагалі у дочок Джарти, як виявилося, неабиякі здібності до стрімких темпів у професійному рості. З приходом біло-блакитних до влади молодша стала заступником начальника митниці, а старша заступником глави Господарського суду Києва. Зважаючи на те, що серед інших питань Господарський суд розглядає і справи стосовно діяльності митниці, у такого тандему неябияке майбутнє.

Доньки Василя Джарти. З юних років на грошових потоках

Дивлячись на стрімкий професійний політ дочок особливо талановитого батька, розумієш, що наша країна приречена на династії. Причому прихід до влади представників таких сімей не має жодного зв'язку з генетикою. Головне - "палаючі очі", звичайно. Палаючі очі, тих, хто облаштовує професійне майбутнє своїх протеже. Саме завдяки їм, мабуть, Верховна Рада безстроково призначила суддею дочку заступника генпрокурора України Наталю Блажівську. Цікаво, що її сестра Оксана Блажівська теж суддя.  Працюють дівчата у поті чола - заробляють на бензин для "Лексусів", на яких їздять. Адже "Лексус" це така типова машина для чесних українських суддів.

Алла Добкіна. Володарка харківського телеефіру

І таких прикладів безліч: дочка Павла Євграфова, судді Конституційного Суду України у відставці Єлизавета Євграфова теж  суддя у Господарському суді Київської області, а дочка голови Апеляційного суду м. Києва Антона Чернушенка Єлизавета працює радником заступника Голови Верховного Суду України. Дивишся на таку тенденцію і хочеш-не-хочеш, але перестаєш вірити в те, що у наших судах працюють ті, хто не дочки.

Кар'єра судді це не єдиний варіант. Професія нотаріуса стає все престижнішим подарунком. Дочка Василя Онопенка Лада Корнійчук працює приватним нотаріусом у престижному Печерському районі. Депутат Ірина Бережна теж почала саме з нотаріального бізнесу, причому чомусь одразу поєднуючи юридичну кар'єру з телевізійною. Вочевидь це був компроміс: жінкам завжди хочеться до шоу-бізнесу, але якщо чоловік поруч з ними достатньо розумний, то він направить туди, де її можна буде використовувати на свою користь, у якості втіхи даючи невеличку цяцьку. Спочатку Бережна вибудовувала юридичну кар'єру, але мала 5 хвилин слави на телешоу "Танці з зірками"; зараз вона депутат, але натомість має змогу обвішувати своїми фоточками міста у передвиборній гарячці чи засовувати їх у пайки пенсіонерам. Чому ні, теж свого роду шоубізнес.

Тетяна Кагановська. Донька Євгена Кушнарьова і покровителька юридичної освіти Харківського університету

Ви помітили, що більшість тих, про кого я вже написала, мають стосунок до юридичної сфери? Це вчергове доводить вузьколобість тих, хто ліпить майбутнє своїх протеже на єдиний престижний манер. Юриспруденція і край! Хоч суддею, хоч нотаріусом, хоч у науці. Дочка Євгена Кушнарьова свого часу зробила запаморочливу наукову кар'єру, що в принципі для людей з впливом не важко, згадаємо нашу "проффессуру". Так ще окрім того, під її деканатство в Харківському національному університеті імені Каразіна створили новий факультет і так активно кинули сили на його розвиток, що для інших кафедр просто не залишилося ніяких можливостей.

Ірина Бережна. І в політиці знайдеться місце шоу-бізнесу

Хоча, звичайно, переділ інших сфер впливу на народ є все-таки актуальним. Знову ж таки одіозне призначення в "Українську культуру" або, наприклад, переділ регіональних телеканалів. У Криму поділили Чорноморську ТРК між двома доньками екс-міністра праці та соціальної політики України Людмили Денісової, а дружина Добкіна Алла володіє харківським "7 каналом" на пару з Генадієм Кернесом. Ну а що, все в сім'ї, все в сім'ю, а тим паче потужний канал впливу на мізки співвітчизників.

Як я вже написала раніше, дуже важко не зробити кар'єру, якщо в тебе є впливові покровителі. І навіть якщо мізків у тебе не дуже багато, зато розвинена моторика, то можна піти з шоу-бізнес, у телеведучі, у "міс України", у світські левиці. Врешті-решт, якщо вже зовсім ніяких талантів немає, то можна просто ставати "зірками" за рахунок скандалів і аварій на коштовних авто. Причому така слава якраз і буде відповідати принципу "все сама, все сама".


Останні публікації згорнути
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.