"Я усвідомлюю, що цей генеральний прокурор не боротиметься зі своїми соратниками. Тільки папір цей не згорить – прийде новий генеральний прокурор, а папір є. І новий генеральний прокурор, згідно з новим законом, буде зобов'язаний розглянути ще раз це кримінальне провадження, навіть якщо воно буде незаконно закрито "- сказав Яценюк.
Він вказав, що "Батьківщина" офіційно звернулася до генпрокурора з вимогою порушити кримінальне провадження проти керівництва правоохоронної системи.
Лідер опозиційної фракції підкреслив, що генпрокуратура має з'ясувати, яку роль відігравали під час подій під Київрадою міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко, секретар ради Національної безпеки і оборони Андрій Клюєв, а також президент Віктор Янукович.
На додаткове питання, якими фактам володіє політик, Яценюк вказав: "Ви правильно зрозумійте, звичайно, що є. Підпис особистий складно знайти, але вся інформація, яка доходить до мене, це інформація в першу чергу з правоохоронної системи, там ще залишились чесні офіцери, там ще залишились чесні люди, які не хочуть підігравати бандитам у владі".
Як повідомлялось, 19 серпня провладна більшість Київради без опозиції провела засідання і за 16 хвилин ухвалила всі потрібні для себе рішення. Зокрема перерозподілила більше 300 млн грн з бюджету столиці та збільшила штат чиновників КМДА на 37 осіб.
Народні депутати від опозиції проривались у Київраду через вікно, але в сесійну залу так і не змогли потрапити. До зали засідань їх не пропустили бійці «Беркуту».
Під час спроби народних депутатів потрапити до будівлі Київради через вікно, один з беркутівців вдарив в обличчя нардепа від Свободи Едуарда Леонова (відео). Крім того, в результаті сутичок був госпіталізований народний депутат від "Батьківщини" Степан Кубів.
Прокуратура Шевченківського району Києва розпочала два кримінальні провадження щодо перевищення міліціонерами своїх службових повноважень та щодо нанесення тілесних ушкоджень правоохоронцю.
Міліція розпочала провадження за фактом пошкодження майна у приміщенні КМДА.