«Загоном «тітушків» демонструють попередження простим людям, щоби вони обмежувалися виборчими дільницями, а не переносили політику на вулицю, тобто вулиця має бути зайнята владою і її прихильниками, в тому числі такого штибу. Це спроба вироблення в людей страху, щоб не влазили у вуличну політику», – заявив він.
«Такими «тітушками» влада показує, що не віддасть опозиції площі чи вулиці Києва. Такого розмаху вуличної політики, як було в 2004-2005 роках влада не потерпить, бо розуміє, чим це може закінчитися. Це така психологічна травма нинішньої влади, яка є глибинним, психологічним двигуном різного роду тактичних стратегій для того, щоби не дати опозиції бути активною на вулиці, особливо в період президентської кампанії кінця 2014-2015 років. Такий загін «тітушок» – це один із таких тактичних засобів, пересторог», – зазначив він.
Карасьов вважає, що такий метод має результат на початковому етапі активної політики.
«На початковому етапі, як тільки розкручується спіраль непокори, це – намагання її придушити. А тому може спрацювати», – додав він.
Політолог зауважує, що відкрита інформація про участь «тітушок» в акціях протесту якраз і розрахована на неполітизованих мешканців.
«Якщо говоритимуть, що це – випадковість, то тоді ефект залякування не спрацює, не буде ефекту страху. А це (залучення «тітушків». – Ред.) – це цинічний розрахунок навіть на неполітизовану людину, щоб в неї був своєрідний стоп-меседж: на вулицю чи площу не йти», – підсумував експерт.
Нагадаємо, 19 серпня до початку засідання Київради вхід до КМДА перекрили металевою огорожею, поруч з якою стояли міліціонери і молодики спортивної зовнішності (так звані «тітушки»).
Згодом між ними і учасниками опозиційного мітингу сталася сутичка, в яку втрутилася міліція.
Як відомо, провладна більшість Київради без опозиції провела засідання і за 16 хвилин ухвалилавсі потрібні для себе рішення. Народні депутати від опозиції проривались у Київраду через вікно, але в сесійну залу так і не змогли потрапити.