Коментуючи відставку уповноваженого України у справах Євросуду, Теличенко зазначила, що дуже складно бути адвокатом українського уряду в ЄСПЛ, «адже довести, що порушення прав людини не було там, де це порушення мало місце, і було воно дуже грубим, часом – просто брутальним, – завдання для чарівника».
«Саме на чарівника, напевно, розраховує наша держава, коли вперто ігнорує обов’язок виконувати рішення ЄСПЛ, коли не робить висновків з пілотних справ проти України, – сподівається, що чарівник затьмарить розум суддям ЄСПЛ і зробить невидимою ганебну поведінку держави. Держави, яку й демократичною називати стає дедалі складніше. Замість того, щоб використати знання уповноваженого України в Європейському Суді для покращення ситуації, наша держава їх використовує лише як фіговий листок», – сказала Теличенко, додавши, що не кожен погодиться бути в такій ролі.
«Я не знаю достеменно мотивів відставки, але припускаю, що пан Кульчицький не чувся на силі витворювати аргументи на захист дій уряду України у справах, де жодного виправдання урядові немає. Я переконана, що і Валерія Лутковська, і Назар Кульчицький могли б сформулювати чимало рекомендацій, як уникнути багатьох порушень європейських стандартів у сфері прав людини. Але проблема в тому, що держава не готова дослухатися та втілювати ці рекомендації», – наголосила Теличенко.
Вона відзначила, що свого часу в кількох адміністративних справах проти Кабінету Міністрів України їй вдалося витребувати з Кабміну доповідні пані Лутковської. «Вони були абсолютно слушними – дуже вчасні попередження, але Кабмін їх вирішив ігнорувати, бо, мовляв, коштів не вистачає», – зазначила Теличенко, наголосивши, що зараз ця «економія» коштує Україні багатьох мільйонів євро.
Як повідомлялось, урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Назар Кульчицький йде у відставку найближчим часом. За словами міністра юстиції Оленм Лукаш, Кульчицький покидає пост "з особистих причин".
На думку експертів, влада змінює представника України в Євросуді, щоб захиститися від звинувачень у вибірковому правосудді