Експерт: обсяг тіньових грошей у сфері освіти сягає $4 млрд на рік

13 Серпня 2013, 07:59

Савченко, зокрема, зазначив, що Міністерство освіти має не керувати вітчизняними вишами, а регулювати, ліцензувати і контролювати якість освіти випускників і навчального процесу.

"І з автономією все абсолютно правильно. Всі університети мають бути чи приватні, чи регулюватися МОН. Решту треба закривати", – переконаний експерт.

Він підкреслив, що якісна освіта є апріорі дорогою.

"Якщо ви не хочете платити університету ці гроші чи платити податки, а держава справедливо розподіляти їх, то ви платите хабарі. З цим треба боротися й бачити величезну економічну проблему", – наголосив Савченко.

За його словами, сума тіньового чи нераціонального обігу коштів в освітній сфері дорівнює 3-4 млрд доларів на рік.

"Це величезна сума! У нас багато вишів, які збирають по декілька десятків мільйонів у бідних дітей. Вони ходять до своїх матусь, бабусь, скребуть ці гроші, приходять один-два рази на рік, отримують залік, через два чи чотири роки отримають диплом. Вони не вміють ні писати, ні читати! Така реальність, і з цим треба закінчувати", – вважає Савченко.

Як повідомлялось, нещодавно мінстр освіти Дмитро Табачник заявляв, що що корупцію у вищих навчальних закладах провокують студенти, а для боротьби з нею Міносвіти проводить перевірки навчальних закладів.

Табачник також підкреслив, що корупції при вступі до вишу теоретично не може бути, оскільки він не залишив в освіті «жодної шпарини для хабарництва».

Читайте також: ЗНО: шпигунські ігри, фальшиві посібники, хабарі та збої системі