Як повідомляє EUobserver, найбільша кількість заяв було отримано від громадян Росії та Сирії. За ними йдуть біженці з Афганістану (5,880), Пакистану (4,310) та Сомалі (3,430).
У порівнянні з аналогічним періодом минулого року, найбільший кількісний приріст пошукачів політичного притулку спостерігається серед сирійців – на 6 тис більше, ніж раніше; та від росіян – на 4 тис більше. Відносний приріст запитів щодо отримання притулку надійшло також із країн Африки, зокрема від біженців з Малі (400% приріст).
Найбільший біженців цікавить Швеція. У цю країну у 2013 було подано 9,720 заяв на отримання притулку. Тоді як на Німеччину припадає близько чверті усіх заяв. У порівнянні з минулим роком, ФРН має на розгляді 80 тис заяв про надання притулку.
Греція, незважаючи на те, що про неї в новинах говорять тільки через проблеми з безробіттям, протести щодо заходів економії та в контексті боргової кризи, є третьою країною ЄС, яку надходить найбільше звернень щодо отримання притулку. На даний момент країна розглядає близько 40 тис заяв. За Грецією іде Бельгія (28 тис запитів).
Найбільше відмов у наданні притулку дає Франція (84%), Німеччина (65%) і Швеція (52%). Найбільше відмов(97%) отримують громадяни Сербії.
Як повідомляв Тиждень.ua, у лютому цього року політичний притулок у Данії отримав колишній в.о. міністра оборони Валерій Іващенко.