«Витоку інформації про діяльність російських спецслужб є можливими за наявності у країні незалежних та сильних ЗМІ», – пише Die Welt , – «Для прикладу, влітку 2010 року був створений інтернет-сайт lubyanskayapravda.com. Сайтом керували незадоволені працівники ФСБ. На сторінці можна було знайти багато цікавих матеріалів, документів ФСБ. Зокрема, про операції російських спецслужб на території України та інших країн СНД. Інтернет-сторінка проіснувала лише два тижні, як припускають тому, що жодне російське ЗМІ не підхопило тему і не бралося висвітлювати ширше зазначені теми».
Як зазначив полковник зовнішньої розвідки служби військової розвідки Сєргєй Трєтьяков, який з 2000 року проживає в США, колишні «активні дії» КГБ були просто перейменовані на «операції взаємодії», але зміст залишився колишнім.
«На даний момент, проводячи власні дослідження, ми перевіряємо усе із відкритих джерел, але з кожним днем це стає все складнішим. Таким чином, інформація про діяльність спецслужб стає все закритішою. Все важче знайди людей і медіа, які готові співпрацювати. Навіть критична до Кремля «Новая газета» припинила співпрацю», прокоментував ситуацію в РФ Андрєй Солдатов, експерт з теми спецслужб та журналіст, головний редактор сайту Agentura.ru для Die Welt.