Українці борються з бездоріжжям і безвідповідальністю влади блокуванням доріг

9 Серпня 2013, 16:26

Нещодавно жителі буковинського села Грушівка блокували міжнародну трасу, вимагаючи відновити зруйнований міст. Трасу блокувало 50 людей. Машини інспектори ДАІ напрявляли в об'їзд, бо люди безперервно ходили «зеброю» пішохідного переходу, вимагаючи негайно розпочати відновлення мосту, «бо їм доводиться або переходити річку у брід, або йти в обхід 12 кілометрів, а магазин, лікарня, школа, сільрада та автобусна зупинка розташовані на іншому березі».

У липні близько сотні жителів Заставнівського району Чернівецької області в районі села Задубрівка перекрили автомобільну дорогу, яка перебуває в аварійному стані, вимагаючи її ремонту. На трасі по обидва боки накопичилося до 40 автомобілів і автобусів.

На Львівщині люди перекривали трасу Стрий-Тернопіль. Вони вимагали негайного її ремонту. Пікетувальники ходили по пішохідному переході і не пропускали жодної машини, крім карет швидкої.

Трасу Львів-Стрий-Тернопіль перекривали у Ходорові Львівської області. Мешканці блокували трасу, протестуючи проти незадовільного стану дороги. 

Прикарпаття також повставало проти поганих доріг – у селищі Заболотів люди перекрили дорогу одразу в п’яти місцях. Вони  безперервно ходили переходом, створивши транспортний колапс на кілька годин.

1 липня на Дніпропетровщині селяни на знак протесту проти бездіяльності районної та обласної влади щодо захисту їхніх земель від рейдерів перекрили трасу Київ – Дніпропетровськ у районі села Петриківка біля селищного ринку.

28 червня в Узині Білоцерківського району Київської області, у відповідь на бездіяльність влади та байдужість керівництва Узинського цукрового комбінату, мешканці перекрили рух автомобільною трасою, протестуючи проти діяльності комбінату.

Мешканці села Нова Лішня, що в Іваничівському районі Волинської області перекривали трасу в напрямі Іваничі-Нововолинськ. Сформувавши живий ланцюг, селяни не пропускали автівки в жодну із сторін дороги. Таким чином вони намагалися привернути увагу влади до проблеми підтоплення у їхньому селі.

29 травня мешканці двох сіл – Лужани і Мамаївці – Чернівецької області блокували трасу Чернівці-Івано-Франківськ, протестуючи проти жахливого стану дороги. Селяни перекрили трасу, вимагаючи відремонтувати хоча б дві найаварійніші ділянки, де дороги практично немає. Щоб не потрапити в метрові ями, водії змушені їздити тротуарами, маневруючи між пішоходами.

У березні в селищі Заболотів Снятинського району Івано-Франківської області більше сотні місцевих мешканців перекрили дорогу під гаслом «Не дайте хліба, а дайте дорогу».

У січні робітники Мелітопольського заводу (Запорізька область) товарів народного споживання на 15 хвилин перекривали автомагістраль стратегічного значення Харків-Сімферополь. Так трудовий колектив підприємства висловив протест проти політики, яку проводить керівництво заводу. Робітникам протягом півроку не виплачували зарплату. Загальна сума заборгованості на той момент складала більше як два мільйони гривень.