Керівник фракції соціалістів та демократів Європарламенту Ганнесс Свобода: «Ми не бачимо жодної позитивної реакції України на наші резолюції та висновки»

Політика
25 Травня 2012, 16:07

24 травня Європарламент ухвалив чергову резолюцію щодо України, в якій за дипломатичними мірками жорстко розкритикував невиконання владою вимог попередніх резолюцій та окремо підкреслив важливість участі у виборах ув’язнених опозиційних лідерів.  

Читайте також: Резолюція Європейського Парламенту щодо України (повний текст)

Симптоматично, що  ці вимоги підтримали і представники фракції Прогресивного альянсу соціалістів та демократів, які вважаються головними адвокатами Партії регіонів в Європі. Тижню вдалося поспілкуватися з головою соціал-демократичної фракції Ганнесом Свободою невдовзі після ухвалення резолюції. 
 
У.Т.: Пане Свобода, ви не вважаєте, що остання резолюція Європарламенту є найжорсткішою та найкритичнішою щодо України з усіх, що ухвалювались раніше?
 
-Так, мабуть. Ми стаємо дедалі менш терпимими, бо ми не бачимо жодної позитивної реакції України на наші резолюції та висновки. Я вважаю, що уряду (України) потрібно показати щиру реакцію. 
 
У.Т.: А ця резолюція змусить українську владу перейти від заяв до реальних кроків?
 
-Для нас це останній шанс дати Україні можливість відреагувати. Це ще не кінець гри, але насправді все дуже серйозно.
 
У.Т.: У резолюції окремим пунктом вказано вимогу до нашої влади забезпечити участь ув’язнених лідерів опозиції у парламентських виборах. Якщо цього не станеться, як відреагує Європарламент?
 
-Кожна резолюція – це компроміс, і рішення Європарламенту не залежить лише від одного моменту, не лише від того, чи буде Тимошенко брати участь у виборах, а й від того, чи будуть вибори чесними та прозорими, чи будуть такими судові процеси проти Тимошенко та Луценка. Наше завдання – не концентруватися винятково на Тимошенко, але на всіх людях, щодо яких є підозри у наявності політичних мотивів у процесах проти них. 
 
У.Т.: Тобто ви не хочете поки що прогнозувати реакцію Європарламенту на недопуск Тимошенко та Луценка до виборів?
 
Зараз ми це не обговорювали. Ми хотіли би подивитися на розвиток ситуації в Україні в цілому. 
 
У.Т.: В Україні досить широко обговорюється можливість запровадження санкцій проти  нашої держави в цілому чи українського керівництва. Це може статися в найближчому майбутньому? І які конкретно санкції можуть бути вжиті?
 
-Я не думаю, що повинно йтися про санкції, як у випадку з Білоруссю та іншими країнами. Санкції не дадуть Україні можливості стати на правильний демократичний шлях розвитку. Тому зараз говорити про них не варто. 
 
У.Т.: Але ви бачите бажання української влади дослухатися до того, що каже Європа?
 
Українська влада слухає, але не реагує. На жаль. 
 
У.Т.: Нещодавно заступник голови Партії регіонів з міжнародних питань Леонід Кожара заявив Тижню, що жодної небезпеки розірвання угоди про співпрацю між вами та Партією регіонів немає і не було, він також висловив впевненість, що ця угода, час дії якої стікає в листопаді, буде продовжена. Чи справді це так?
 
-Якщо Партія регіонів не змінить свою поведінку в ставленні до виборів та до в’язнів, таких як Луценко та Тимошенко, ми не будемо продовжувати нашу співпрацю.