«На місце події було направлено слідчо-оперативну групу. Встановлено, що біля будівельного майданчику зібралась група місцевих мешканців, приблизно 200 чоловік, які вимагали припинити будівництво, їх підтримали представники однієї з політичних сил. Коли обурені громадяни підійшли до огороджувального паркану, між ними та охороною буд-майданчику виник конфлікт. За попередньою інформацією, охоронці застосували сльозогінний газ та вогнегасники. В свою чергу, місцеві мешканці завалили паркан та пошкодили будівельну техніку. Правоохоронці, які знаходились на місці доклали всіх зусиль аби припинити конфлікт», – йдеться у повідомленні.
Відносно осіб, які порушували громадський порядок складено 4 адміністративні протоколи за статтею 173 КУпАП та 1 адміністративний протокол за статтею 185 КУпАП – «Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі працівника міліції».
Також журналу Єдиного Обліку внесено шість повідомлень, в тому числі одна заява від народного депутата України. За даним фактом слідчим відділом Деснянського райуправління столичної міліції розпочато кримінальне провадження за статтею 296 Кримінального Кодексу України – «Хуліганство».
Наразі слідство встановлює всі обставини та учасників конфлікту.
Після конфлікту за допомогою до лікарні вернулось двоє громадян.
Як повідомлялось, 7 серпня у Києві мешканці Троєщини, протестуючи проти скандального будівництва супермаркету на вулиці Маяковського, штурмом захопили його. Спочатку активісти заблокували в'їзд на Троєщину, а потім взялися ломати паркан навколо будмайданчика. Охоронці будівництва відбивалися від активістів, сиплячи на них піском та жбурляючи пляшки з гарячою смолою.
Нагадаємо, 2011 року на Троєщині жорстокого побиття зазнали люди, які захищають зелену територію біля своїх будинків на вулиці Маяковського. Близько тисячі жителів мікрорайону зібралася біля будмайданчика і намагалися не пропустити на нього будівельну техніку. Проти людей було застосовано сльозогінний газ, декілька осіб були серйозно травмовані важкими предметами.
Столична влада пообіцяла призупинити скандальне будівництво на два тижні до з'ясування обставин. Втім, незважаючи на рішення КМДА, керівники будівництва почали укріплювати свої позиції. Зокрема, огородили майданчик колючим дротом та за допомогою екскаваторів створили земляний бастіон.
Згодом охорона будівництва закидала камінням голову КМДА Олександра Попова, який разом з представниками КП «Киїблагоустрій» приїхав на місце події щоб проконтролювати демонтаж будівельного паркану. Коли Попов наблизився до будівництва, охорона забудовника у своїй звичній манері почала кидати каміння і застосувала порошковий вогнегасник, щоб відлякати людей, які прийшли.