Поліція за підозрою у вбивстві затримала мешканця Москви 1986 року народження. За інформацією попереднього слідства затриманий перебував у неадекватному стані. Наразі його госпіталізовано. За словами очевидців, нападник кричав, що вбити священика йому велів сатана.
В останні роки отець Павло неодноразово різко критикував ієрархів РПЦ та стан справ у самій церкві.
Співчуття рідним, близьким та духовним чадам убитого висловив губернатор Псковської області Андрій Турчак. Також співчуття патріарха Московського Кірілла оприлюднив глава патріаршої прес-служби диякон Олександр Волков, який запевнив, що патріарх «сумує про трагічну смерть отця Павла і молиться за упокій його душі».
Павло Адельгейм народився 1938 року. Він походив з родини російських німців. Його діда розстріляли у Києві 1938, а батька – 1942 року. Після арешту матері виховувався у дитбудинку, а згодом його доправили на поселення в Казахстан.
1969 року отця Павла заарештували за поширення релігійного самвидаву та засудили на три роки таборів за звинуваченням у "наклепі на радянський лад". Перебуваючи в ув'язненні, він втратив праву ногу. З 1976 року Павло Адельгейм служив у Псковській єпархії.
2008 року за наказом митрополита Псковського і Великолукського Євсєвія отця Павла позбавили посади настоятеля храму Святих жінок-мироносиць. За словами самого священика, його конфлікт з митрополитом тривав 20 років, з моменту призначення Євсевія керувати Псковською єпархією.
Священик неодноразово виступав із публічною критикою діяльності РПЦ, зокрема, закону про захист почуттів віруючих. Під час процесу над Pussy Riot він публічно виступив на захист учасниць панк-групи і проти обвинувального вироку. Зокрема отець Павло наполягав, що дівчат потрібно простити.
"Коли церковний главк визначить, які почуття треба захищати, на віруючих почнуться гоніння за "неправильні"почуття. Гоніння будуть гірше колишніх. Розправу над віруючими назвуть захистом релігійних почуттів. Гряде інквізиція. Скаржитися буде нікому, як завжди", – писав священик у своєму блозі в "Живому журналі".