- Завод Ханфорд, що в штаті Вашингтон, був невід'ємною частиною проекту зі створення американської атомної бомби. Хоча виробництво зупинено, тут все ще міститься дві третини обсягу радіоактивних відходів США
- Італійська неурядова організація Legambiente підозрює, що близько 40 суден, завантажених токсичними і радіоактивними відходами, зникли у водах Середземного моря з 1994 року.
- Сомалійські води і грунт, які не захищає уряд, були використані з метою затоплення або захоронення ядерних відходів і токсичних металів – у тому числі 600 барелів токсичних та ядерних відходів
- На промисловому комплексі "Маяк" на північному сході Росії існував ядерний завод, на якому в 1957 році сталася одна з найгірших у світі ядерних аварій. До 100 тонн радіоактивних відходів вивільнилися в результаті вибуху, забруднивши значну територію навколо. Вибух трималося в таємниці до 1980-х років.
- Розташований на західному узбережжі Англії, завод Селлафілд спочатку був об'єктом з виробництва плутонію для ядерних бомб, але потім став виконувати і комерційні замовлення. Завод випускає близько 8 мільйонів літрів забруднених відходів у море щоденно, що робить Ірландське море самим радіоактивним морем у світі.
- Сибірський хімічний комбінат, який містить ядерні відходи, накопичені за чотири десятиліття. Рідкі відходи зберігаються у відкритих басейнах, а зношені контейнери вміщають понад 125 000 тон твердих відходів.
- Семипалатинськ. Використовувалася раніше як територія для випробувань ядерної зброї СРСР, ця область зараз є частиною сучасного Казахстану. Місце було призначено для випробувань радянської атомної бомби завдяки його статусу "незаселеного" – незважаючи на те, що 700 000 людей проживають у цьому районі.
- Радіоактивне забруднення в Майлуу-Суу відбувається не від атомних бомб або електростанцій, а від видобутку радіоактивних матеріалів. У цьому районі відбувалвся активний видобуток і переробка урану. Тепер тут залишилося 36 відвалів уранових відходів – більш 1,96 млн. кубометрів.
- Чорнобиль, Україна. Одна з найгірших і найбільш сумно відомих у світі ядерних аварій. Чорнобильська зона як і раніше сильно забруднена, незважаючи на те, що невеликому числу людей в даний час дозволено перебувати в ній
- Атомна станція "Фукусіма". Наслідки аварії на атомній електростанції Фукусіма можуть стати найтривалішою небезпекою. Це найгірша ядерна аварія після Чорнобиля. У ході інциденту три з шести ядерних реакторів розплавилися, стався витік радіації в околиці і на морі, так, що радіаційний матеріал був виявлений на відстані 200 миль від заводу.
Місця планети, найбільше вражені радіацією
23 Серпня 2013, 17:01