Оглядачі відзначають, що попри усі успіхи Молдови, стати кандидатом у члени ЄС їй може завадити «втома» Євросоюзу від розширення: «Молдова з’явилася у програмі Східного партнерства як взірцевий студент та потенційний творець історії успіху програми, незважаючи на деякі проблеми, пов’язані з політичною кризою у країні… Наступним логічним кроком для Молдови стане надання статусу потенційного кандидата, який уже мають Боснія та Герцеговина і Албанія. Але навряд чи це станеться найближчим часом, з огляду на втому ЄС від розширення».
Для України небезпека полягає у двоякості її становища: «Україна – найбільш непередбачувана держава з-поміж колишніх радянських республік. З одного боку, вона досягла більше, ніж будь-яка інша з решти країн, оскільки її текст угоди про асоціацію та встановлення зони вільної торгівлі вже парафовано. Однак залишається питання про те, чи буде її підписано на саміті у Вільнюсі, і навіть якщо так – чи буде ратифіковано угоду усіма державами-членами ЄС. Лідери Союзу все ще заявляють про те, що хочуть бачити повний спектр виборчих та правових реформ – особливо щодо вибіркового судочинства. Кінцевий термін для змін постійно змінювався і тепер, здається, його буде перенесено на жовтень».
Перепоною євроінтеграції Грузії Radio Free Europe називає відому в Україні проблему – «вибіркове судочинство: «Грузія завершила переговори щодо угоди про асоціацію та встановлення зони вільної торгівлі цього тижня і, подібно до Молдови, очікує її парафування лідерами ЄС у листопаді. Візова лібералізація також стоїть на порядку денному. Але так само, як і у випадку з Україною, щодо Грузії постає питання про політично мотивовані судові справи проти представників опозиції. Інша причина розчарування у співпраці з Союзом – визнання Грузії “східноєвропейською державою” у тексті преамбули угоди про асоціацію. Незважаючи на те, що членство в ЄС має бути доступним для усіх європейських держав, таке визначення може заблокувати дорогу Грузії до Брюсселя».
Ця перепона з’явилася і на шляху до ЄС сусідньої Вірменії: «Подібно до випадку Грузії, преамбула угоди про асоціацію постає навіть більш невтішною, ніж у сусідній державі. Вона нічого не говорить про європейську ідентичність Вірменії та лише натякає на спільну історію й цінності, що їх Вірменія поділяє з європейськими країнами».
Оглядачі відзначають, що уряд Азербайджану, попри певні успіхи у співпраці з ЄС, не прагне приєднатися до Союзу: «Азербайджан – єдина країна групи, що не має намірів одного дня вступити до ЄС».
Білорусь, як пише Radio Free Europeе, вважається «чорною вівцею» поміж країнами Східного партнерства: «Тут не говорять про створення асоціації чи зони вільної торгівлі – скоріше йдеться про те, чи буде країна взагалі репрезентована на саміті у Вільнюсі, і хто буде її представником».