Як наголошується у доповіді, в Україні у 2013 році поширеність ВІЛ-інфекції серед споживачів ін'єкційних наркотиків склала 21,5%, що вдвічі перевищує світовий показник в 11,5% та є одним із найвищих у Європі.
"Цей показник епідемії зумовлений фактом небезпечного вживання ін'єкційних наркотиків. За оцінками експертів (у 2011 році), від 278 тис. до 387 тис. споживачів ін'єкційних наркотиків в Україні становлять найбільшу за чисельністю групу у Європі. Поширеність вживання ін'єкційних наркотиків у країні оцінюється від 0,88% до 1,22%. Цей показник також перевищує середньосвітовий рівень у 0,31%", – сказано в документі.
Втім, поширеність ВІЛ серед споживачів ін'єкційних наркотиків має деякі регіональні особливості. Так, у Миколаївській області поширеність ВІЛ серед зазначеної групи досягає 43,8%, у Дніпропетровській області – 41,3%, а в Чернігівській області – 37,5%.
Також, за даними організації, в Україні люди, які вживають ін'єкційні наркотики, залишаються в епіцентрі епідемії.
"Для зміни траєкторії епідемії ВІЛ в Україні необхідно збільшити інвестиції заради розширення перевірених часом послуг з ВІЛ/СНІД для споживачів ін'єкційних наркотиків", – наголошують в управлінні ООН.
Утім, як повідомлялося раніше, за офіційними даними, 2012 року більше половини українців, у яких була виявлена ВІЛ-інфекція, отримали її через незахищений секс. Більшість випадків інфікування ВІЛ сьогодні реєструють у молодих людей до 25 років – це найбільш сексуально активна частина населення.
За даними офіційної статистики у 2012 році вперше в історії України темпи поширення ВІЛ-інфекції (кількість нових випадків ВІЛ-інфекції) виявилися нижчими, ніж у 2011 році. Минулого року в Україні від СНІДу померли 3870 осіб.
Як повідомлялось, у2012 році на боротьбу з ВІЛ/СНІДом з державного бюджету України було виділено лише половину із запланованих коштів.
За даними Держслужби з питань протидії ВІЛ/СНІДу та іншим соціально небезпечним захворюванням, щодня в Україні від СНІДу помирає11 людей.