«Путін розуміє, що Україна підпише угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі, відповідно Росія втрачає Україну як учасника Митного союзу і майбутнього Євразійського союзу. А тому нова позиція і Путіна, і російських політиків полягає в тому, що, мовляв, якщо доведеться випустити Україну з рук в торгівельно-економічному сенсі, то втримати її в духовно-політичному просторі, посилити ідеологічний вплив, щоби втримати Україну і Росію в міфічній духовній єдності», – заявив він.
«Звідси – переорієнтація, зміна акцентів у російській політиці відносно України, ставка на православні цінності, на відміну від деморалізованого, деградуючого християнського Заходу, який сьогодні переживає не тільки економічну, але й моральну кризу», – додав Карасьов.
За його словами, російське керівництво вважає, що «нова пріоритезація на користь православно-слов’янських цінностей має компенсувати торгівельно-економічну втрату України для РФ».
У свою чергу, директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко зазначає, що Путін застосовує елемент «православного» шантажу стосовно України.
«Путін показав, що окрім газу, тобто економічного шантажу, в нього є те, що називається на Заході «м’яка сила», – аргументи у вигляді православної церкви в Україні», – додав він.
Нагадаємо, 27 липня Віктор Янукович і Владімір Путін взяли участь у молебні з нагоди 1025-річчя Хрещення Русі на Володимирській гірці в Києві. Після цього Путін приїхав на круглий стіл, організований лідером громадського руху "Український вибір" Віктором Медведчуком.
28 липня вони взяли участь у святкуванні Дня Російського Флоту в Севастополі.