Музей "Писанка" у Коломиї Івано-Франківської області
Це єдиний музей писанки у світі. Він цікавий насамперед своєю колекцією, яка налічує 6000 писанок з різних регіонів України та країн світу. Незвичайним він є і завдяки своїй архітектурі, адже приміщення спроектоване у формі яйця, висота якого становить 14 метрів, діаметр – 10, будівля виготовлена повністю з кольорового скла.
Музей тролейбусного талончика у Києві
Відкритий 2011 року єдиний у світі музей тролейбусного талончика має на меті показати усе розмаїття проїзних документів. Відвідувачі можуть побачити талончики різної форми і номіналу – на громадський транспорт і маршрутні таксі, сучасні та радянського зразка, є експонати з Росії, Білорусі, Польщі, Словаччини, Франції, Німеччини та інших країн. Наразі експонатів у приватному музеї кілька сотень, але колекція увесь час поповнюється.
Музей історії туалету в Києві
Музей містить унікальну колекцію сувенірних унітазів – найбільшу в Європі. Серед понад 300 сувенірних мініатюрних експонатів – іграшкові унітази, унітази-запальнички та попільнички, брелки, кулони тощо. Також у музеї представлені експонати, що ілюструють еволюцію туалетів в різні історичні періоди. Серед них – туалетна бочка XIX століття, копія давньоримського туалету, скриня-туалет, яким користувалися моряки, вікторіанський горщик і англійський ватерклозет тощо.
Музей сала у Львові
Музей присвячений знаменитій української закусці в різних іпостасях. В експозиції представлені скульптури з сала, а також картини, фотографії та інші роботи художників. Серед експонатів виставки – фігура гуманоїда з сала, сальні свічки, шахи, крісло і багато інших предметів. Центральним експонат – копія людського серця, зроблена з сала, саме цей експонат був занесений в Книгу рекордів України.
Музей сміття або вторсировини у Києві
Він розташований на території заводу з переробки вторсировини. Колекція музею почала формуватися ще з 1943 року: цікаві речі, знайдені в смітті, не стали знищувати, а збирати. Згодом люди самі стали приносити сюди старовинні речі, дізнавшись про існування музею. Заклад розділений на дві частини: перша – в самому приміщенні заводу, друга – на вулиці. Кількість експонатів – близько 1 млн, серед яких старовинні телевізори, радіоприймачі, програвачі і магнітофони, патефон, самовари, фотоапарати, радіоприймачі, а також перший в Російській імперії пилосмок.
Музей звуку в Одесі
Це перший в Україні Музей звуку, в якому представлені унікальні екземпляри звукової апаратури і носії інформації – від історичних раритетів до найсучаснішої звуковідтворювальної техніки. У колекції – понад 50 тис. раритетних зразків музичної техніки та апаратури, а також велика збірка вінілових та грамофонних дисків, звукових листів і документів, пов`язані з історією звуку в Україні.
Музей сну в Києві
У цьому музеї увагу привернуть не так експонати, як власні візії і жахи, а також сновиди-екскурсоводи. Приміщення поділене на чотири зони: магазин з книгами, виставковий зал, кабінет психоаналізу. Визначний експонат музею – скриня сновидінь, в якій можна залишити на зберігання свої сни, точніше записи, книги або інші предмети, пов'язані з ними. У музеї часто проводяться лекції з психолінгвістики, читання, тематичні виставки картин та влаштовуються перегляди кінофільмів.