«Українські компанії активно освоюють латиноамериканські та африканські напрямки. Зокрема, експорт до Панами зріс на 277,4%, на Сейшельські острови – на 1902%, Маршаллові острови – на 3177,8%, в БВО – на 28,9% », – йдеться в документі.
Аналітики також звертають увагу на зростання українського експорту в країни з більш лояльним фіскальним законодавством, які часто використовуються українським бізнесом для відповідних схем, а саме Нідерланди (+66,2%) і Швейцарія (+20,6%).
«Найбільшою популярністю серед подібних офшорів користується Беліз. Експорт товарів в цю країну зріс на 132377,9%. Його обсяг вже перевищив експорт України в такі європейські країни як Німеччина, Великобританія, Іспанія », – наголошується в документі.
Аналітики вважають, що уряд поки не має суттєвої можливості вплинути на ситуацію. Незважаючи на домовленості про обмін інформацією з податкових питань і заплановане підписання аналогічних угод, експорт, який можна віднести до фіктивного продовжує зростати.
«Нова система контролю трансфертного ціноутворення зможе дати можливість контролювати найбільш одіозні угоди і таким чином збільшити надходження до бюджету. Але говорити про ефективність нової системи можна буде тільки після встановлення єдиних правил гри для всіх суб'єктів ЗЕД, а також від судової практики », – наголошується в прогнозі.
Як повідомлялось, офшорні компанії з Белізу фігурували у низці скандалів з перерозподілом власності та державних закупівлях в Україні.
Зокрема, в липні 2011 року відбулося за підтримки міліції рейдерське захоплення виробника вітчизняного інсуліну ЗАТ «Індар». Згодом Господарський суд визнав незаконною передачу акцій підприємства з виробництва інсуліну ЗАТ «Індар» (Київ) компанії Storke Holdings Limited (Беліз).
Також дві офшорні компанії з Беліза Magic Worldwide LTD та Aida Holding Ltd брали участь у конкурсі з постачання двох напівпогружних плавучих морських бурових установок (НПМБУ) для Нафтогазу, але не виграли його.