«У цьому питанні я є великим скептиком. Поки ми обговорюємо те, яким має бути громадське телебачення в Україні, в інших країнах, що мають більший досвід демократичного устрою, ніж ми, громадські телебачення і радіомовлення занепадають. І цьому є просте пояснення: при настільки величезному виборі різних засобів масової інформації потреба в суспільному телебаченні практично дорівнює нулю », – зазначила політик.
«З іншого боку, я не можу сказати, що воно зовсім не потрібне. Громадське телебачення має своїх глядачів, які знайдуться і в Україні. Але, за рейтингами, українське громадське телебачення завжди програватиме таким каналам, як «Інтер» і ТРК «Україна», – додала вона.
За словами Бондаренко, в суспільстві не склалося єдина думка з приводу того, хто повинен утримувати суспільне телебачення.
«На мій погляд, робити це має суспільство. Причому не з бюджету, а за допомогою абонентської плати. Але суспільство бажанням платити не горить і в більшості до суспільного телебачення байдуже », – підкреслила депутат.
«Другий аспект полягає в тому, яким чином має формуватися наглядова рада. Позиція Кабінету Міністрів України і моїх колег-однопартійців полягає в тому, що вона має формуватися з представників громадських організацій різної спрямованості», – заявила Бондаренко.
«Що стосується поглядів наших колег-опозиціонерів, вони дещо дивні. Пропонується створювати наглядову раду з політиків і чиновників, що суперечить суті громадського телебачення. Тільки отримавши однозначну відповідь на два цих питання, ми зможемо сформувати суспільне телебачення. Але як експерт можу сказати, що в його успішність і рейтинговість я не вірю », – підсумувала вона.
Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада прийняла у першому читанні поданий урядом законопроект № 1076 «Про суспільне телебачення і радіомовлення України», який передбачає створення Національної суспільної телерадіокомпанії України.
Як відомо, 11 червня у Києві журналісти презентували проект громадського інтернет-телебачення.