«Треба враховувати, що він – мажоритарник, який обирався у Львівській області. Одна справа – мажоритарник на Сході України, де виборці вбачаються у своєму кандидатів такого патерналістського депутата, опікуна округу. Натомість – виборці із західного регіону особливо Галичини – налаштовані більше до логічного і розглядають політику в координатах: влада-опозиція. Саме тому Канівець не входив у більшість, розуміючи, що це для нього політична смерть», – заявив експерт.
«Зараз мажоритарники працюють в округах. Тому можливо це (заява Канівця про можливість повернутися в «Батьківщину». – Ред.) – або вимушений крок, або меседж для своїх виборців, що, мовляв, я повернуся, я – не зрадник», – припускає політолог.
Між тим в опозиції цю заяву, на думку Карасьова, розглядатимуть у двох аспектах.
«З одного боку, психологічно це міг би бути виграшний хід, мовляв, «тушки» повертаються. Але, з іншого боку, це і демонстрація такої непринциповості: вийшов-зайшов. Якщо приймуть Канівця знову до «Батьківщини», то хтось може також захотіти так вчинити в силу якихось ситуативних коливань. Думаю, «Батьківщина» вирішуватиме, що їй вигідніше: отримати психологічну перемогу і на противагу «тушкам» поставити «тушки навпаки» чи все ж таки дбати про партійну дисципліну», – вважає експерт.
Карасьов прогнозує, що поява нових «тушок» залежатиме від президентської кампанії.
«Все залежить від того, як розгортатиметься президентська кампанія. Якщо вона буде достатньо напруженою і матиме конфліктну драматургію по лінії опозиції, то «тушок» буде менше, тому що навіщо виходити з опозиції, коли можливо хтось з її лав переможе на президентських виборах. А якщо влада демонструватиме достатню силу і впевненість і ситуація буде такою ж, як впродовж останніх півроку, то у фіналі президентських виборів можна буде побачити вже нових «полонених», перебіжчиків і явних колабораціоністів. Тобто президентська кампанія стане основним фактором існування «тушок» або їх замороження», – зазначив він.
Нагадаємо, народний депутат Олег Канівець заявив, що готовий повернутись у фракцію «Батьківщина».
Як відомо, на початку квітня він вийшов із фракції на знак протесту проти цькування, яке, за його словами, влаштував народний депутат Віктор Швець, що курував Львівщину від об’єднаної опозиції.