«У Мінсільгоспі діє постійна комісія, яка опікується цим питанням. Проте практика роботи цього року засвідчила, що дії регіональної та місцевих влад неефективний і недостатньо скоординований. У господарств спільно з керівниками місцевих органів самоврядування, а часто і з окремими посадовими особами регіонів, є стимули приховувати на початковому етапі факти виникнення вогнищ захворювань», – сказав Дворкович.
За його словами, це робиться для того, щоб продати продукцію і відстрочити момент знищення поголів'я свиней.
Дворкович підкреслив, що це призводить до тяжких наслідків, фактично – до розповсюдження цього захворюванння на великі ареали ураження, і надалі до значно складніших дій з ліквідації наслідків таких захворювань.
Віце-прем'єр РФ нагадав, що в Росії передбачена кримінальна відповідальність за такі дії, але на практиці вона фактично не застосовується.
«Вони (керівники господарств – Ред..) просто не притягуються до відповідальності за відповідні дії», – сказав Дворкович, і запропонував у період карантинів вводити централізоване управління на територіях, де зафіксовано спалах африканської чуми.
«З федерального рівня організовувати роботу із забезпечення дії карантину і ліквідації наслідків. Фактично не давати можливості регіонам відтерміновувати введення карантинних заходів, застосовувати заходи прямої дії з федерального рівня у початковий момент», – сказав він.
Як повідомлялось, у червні Державна ветеринарна і фітосанітарна служба України заборонила ввіз із Білорусі свиней та їхнього м'яса у зв’язку з виявленою африканською чумою свиней на території Гродненської області.
Нагадаємо, у Росії з початку року зафіксовано 52 осередки африканської чуми свиней (АЧС).