Події 18 липня: Конституційний суд очолив екс-голова суду Єнакієвого, протест учасників «врадіївської ходи» у Києві, у Росії опозиціонера Навального засудили до п’яти років

19 Липня 2013, 00:44

18 липня головою Конституційного Суду обрано В’ячеслава Овчаренка.

«Спеціальне пленарне засідання Суду відбулося у зв’язку із завершенням терміну повноважень Анатолія Головіна, обраного Головою Конституційного Суду України у липні 2010 року», – йдеться у повідомленні прес-служби КС.

Овчаренко з жовтня 2001 року по грудень 2002 року працював суддею Єнакіївського міського суду. Після цього – головою цього ж суду. Як пише "Українська правда", після призначення Овчаренка на посаду глави цього суду,  виявилося, що безслідно зникли матеріали справ про засудження Віктора Януковича. У серпні 2006 року Верховна Рада призначила його суддею КС за квотою Партії регіонів.

У четвер у Києві відбулися акції протесту учасників «врадіївської ходи». Маніфестанти зранку зібралися під стінами Міністерства внутрішніх справ, де вимагали відставки міністра Віталія Захарченка. В акції взяли участь депутати Верховної Ради від фракції «Батьківщина» Леонід Ємець, Роман Забзалюк і депутат Ради від УДАРу Сергій Каплін. Також піж час мітингу були присутні партійні прапори.

Ввечері ж на Майдані Незалежності приблизно 200 людей влаштували мітинг проти міліцейського свавілля. Окремі учасники маніфестації під час виступів розповідали про катування своїх родичів або знайомих працівниками міліції.

Згодом мітингувальники заявили про наміри заночувати на площі. Вони встановили на Майдані два намети та повідомили про початок безстрокової акції – активісти планують залишатися на головній площі країни доти, доки міністр МВС Захарченко не піде у відставку, а міліціонери, які вчинили злочини, не будуть покарані. Втім, приблизно о 23:30 бійці спецпідрозділу "Беркут" почали силою розганяти учасників акції.

18 липня стало відомо, що в Азовському морі в районі російського селища Воронцовка внаслідок зіткнення катера берегової охорони прикордонної служби РФ та українського баркасу загинули двоє рибалок, ще двоє зникли безвісти, один – врятувався. Зіткнення сталося  17 липня  приблизно о 18:00 в районі коси Довжанська.

Згодом прикордонне управління федеральної служби безпеки РФ у Краснодарському краї заявило, що українські рибалки самі спровокували зіткнення з російським катером. 

Міністерство закордонних справ України вручило ноту тимчасовому повіреному РФ в Україні Андрєю Воробйову щодо інциденту.

18 липня Деснянський районний суд Києва почав розгляд справи про смерть стундента Ігоря Індила. На початку засідання суд заборонив проведення відеозйомки в залі засідання на прохання прокуратури і обвинувачених колишніх міліціонерів Сергія Приходька та Сергія Коваленко.

За 6 годин роботи були допитані лише охоронець гуртожитку, де жив загиблий студент і головний лікар швидкої допомоги, що приїхав на виклик в Шевченківський райвідділ.

У п'ятницю суд планує допитати ще чотирьох свідків. Початок засідання призначено на 10:00.

У четвер головний обвинувачений у скоєнні терактів в Дніпропетровську в квітні 2012 року Віктор Сукачов оголосив голодування, протестуючи проти того, що йому не надають побачення з родичами. Крім того, Сукачов вимагає від суду змінити запобіжний захід для двох інших обвинувачених – Дмитра Реви і Льва Просвірніна – оскільки, за його словами, вони непричетні до злочину.

Заяву про початок голодування Сукачов зробив 18 липня під час чергового засідання Індустріального районного суду Дніпропетровська.

Та у четвер Ленінський суд Кірова визнав винним російського опозиціонера Алєксєя Навального у розкраданні продукції підприємства «Кіровлєс» й засудив його до 5 років позбавлення волі в колонії загального режиму. Суд вважає, що Навальний був організатором розкрадання понад 10 тис. кубометрів лісу на суму понад 16 млн рублів.

Російська прокуратура заявила, що оскаржуватиме арешт Навального, оскільки обвинувальний вирок суду щодо Навального і Офіцерова не набув законної сили.

У Кірові цього ж дня розпочався стихійний марш незгодних з вироком Навальному.

Згодом відбулися протести у Москві, під час яких правоохоронці затримали щонайменше 60 людей. У Санкт-Петербурзі під час аналогічних акцій затримали не менше 20 протестувальників.

Позначки: