Екологи Донеччини підозрюють Shell у спробі підкупу деяких противників видобутку сланцевого газу

18 Липня 2013, 07:39

Громадські діячі, які виграли гранти по 50 тисяч гривень, ще не підписали договорів із фондом «Східна Європа», через який мають надійти кошти. Кошти на гранти надає Shell.

«Самого договору ми поки не бачимо. У нас були побоювання, що були деякі умови у конкурсній заявці, яких ми спочатку не бачили. Потім пролунало, що передплата буде 25 відсотків, а решта – після виконання гранту, тобто за; результатами. Тобто якщо наші результати не влаштували, то може бути маніпуляція. Врешті-решт з’ясувалося, що ми ще будемо узгоджувати всі моменти, які нас хвилюють, та виключати можливість маніпуляції нашою думкою, щоб ми отримали незалежну нашу експертну оцінку», – повідомила голова громадської організації «Мама-86» Галина Олійникова.

Екологи побоюються тиску з боку компанії Shell через те, що отримали гранти. У той же час вони мають намір створити мапу, на якій будуть зазначені небезпечні в екологічному плані ділянки.

Громадський еколог Сергій Денисенко, який також виступає проти видобутку газу, але не брав участі у грантовому конкурсі, зазначив, що ті, хто виграв гранти, тепер не можуть вважатися повністю незалежними. Він висловив побоювання, що таким чином Shell намагається розділити супротивників видобутку.

У самій Shell заявляють, що візьмуть до уваги висновки громадських організацій, які перемогли у грантовому конкурсі, однак компанія проводить й інші екологічні дослідження.

Як повідомлялось, на Донеччині та Харківщині відбулася низка протестів проти видобутку сланцевого газу.

Shell заявляла, що видобуток нетрадиційного газу на території Харківської та Донецької областей не спричинить забруднення ґрунтових вод.

Згодом віце-президент компанії Shell в Україні Грехем Тайлі заявив, що видобуток газу не розпочнеться доти, доки не будуть проведені екологічні дослідження.

Нагадаємо, 24 січня у Давосі було підписано угоду між компанією Shell і "Надра Юзівська" про розподіл продукції від видобутку сланцевого газу в Харківській і Донецькій областях на Юзівській ділянці.

Протягом наступних 5 років компанія Shell планує виконувати на цій території геологорозвідувальні роботи.