Перегляд прогнозів Міжнародного валютного фонду свідчить, що 2013 року варто очікувати скорочення економіки єврозони на 0.6% відсотків.
Одна з причин економічного спаду – сповільнення торгівлі з Китаєм: у зв’язку з цим німецький експорт зазнав найбільшого за останні два роки падіння. Окрім того, нікуди не зникають проблеми периферійних економік ЄС: «Греція вже шість років перебуває у стані економічної рецесії; рівень безробіття в Іспанії складає майже 27%; кредитний рейтинг Італії було знижено цього тижня».
Ключову роль у відродженні економіки єврозони мають зіграти банки. Але зараз на теренах Європейського Союзу прослідковуються ознаки ситуації, якої у 1990-х роках зазнала Японія. В той час країною «тинялися банки-‘зомбі’», що не були ані достатньо сильними, аби позичати гроші фірмам, ані достатньо слабкими, щоб врешті-решт зазнати колапсу.
Стратегію виходу з кризи, пише The Economist, варто будувати навколо трьох основних завдань – «прочищення» кредитних каналів, впровадження міжнаціонального нагляду за якістю банківських активів та створення банківського союзу, який передбачав би наявність спільного фонду та взаємних депозитних гарантій. «Єврозона не буде працювати без банківського союзу. – зазначає видання. – Перешкодою на шляху до його створення є Німеччина: уряд держави натякає, що він може взяти до уваги подібні взаємні зобов’язання у майбутньому, але не тепер. Проблема полягає в тому, що зараз банки є напівмертвими. Чекати на оживлення зомбі – справа дурнів».