«Події у Врадіївці перетворилися на фонові. А до фону звикають. Замість того, щоб зробити висновок для модернізації і якісного оновлення державних інституцій, це (протести проти міліцейського свавілля. – Ред.) перетворюється у фон, інформаційну картину дня, але не більше цього», – заявив політолог.
За його словами, з одного боку, протести вказують на серйозне незадоволення роботою міліції.
«Однак, справді багато в чому «фейкові» рейди на Фастів чи протести під Святошинським райвідділом фактично нівелюють значення таких подій як у Врадіївці, тому що ні для кого це не урок. Проблема не в тому, щоб штурмувати райвідділи міліції кожен день, а в тому, щоб все ж таки весь політичний клас взявся за модернізацію інститутів держави», – зазначив політолог.
На його думку, надалі ситуація з протестами проти міліції не стабілізується.
«Це буде питання коливань… Однак, на штурми звертатимуть увагу як на інформаційний фон, але не як на подію, що має серйозне політичне значення для вдосконалення державних інститутів», – додав він, зазначивши також, що робити прогнози з цього приводу досить складно.
Нагадаємо, 1 липня проти міліцейського свавілля протестували у селищі Врадіївка Миколаївської області у зв'язку з побиттям і згвалтуванням місцевої мешканки двома міліціонерами та таксистом.
12 липня акції протесту відбулися біля Святошинського райуправління міліції у Києві. За словами активістів, це причинило побиття міліціонером активістки Коаліції учасників помаранчевої революції Києві на ринку "Шлях" у Святошинському районі.
А 16 липня представники громадськості разом з народним депутатом від УДАРу Сергієм Капліним та журналістами прорвалися до приміщення Фастівського райвідділу міліції після того, як мешканці міста розповіли, що в приміщенні райуправління є спеціальна кімната де відбуваються катування затриманих.