12 липня депутати нижньої палати польського парламенту – Сейму – назвали польсько-український етнічний конфлікт 1940-х років "етнічною чисткою з ознаками геноциду".
Депутати наголосили, що діяльність німецьких і радянських окупантів під час Другої світової створювала умови для міжнаціональних і міжрелігійних конфліктів. Винуватцями подій на Волині називаються Організація українських націоналістів на Українська повстанська армія.
Сейм віддав честь "жертвам, звіряче замордованими українськими націоналістами" і проголосив шану Армії Крайовій, польській самообороні і Селянським батальйонам, які захищали польське населення від українців. Сейм оцінив кількість польських жертв у близько 100 тисяч осіб. Кількість українських жертв не оцінювалася.
У процесі бурхливої дискусії не пройшла поправка із вжити замість "етнічна чистка" термін "геноцид". Голосування за те, щоб назвати події на Волині "геноцидом поляків", провалилося. 212 депутатів Сейму проголосували "за", 222 – "проти", три утрималися.
Так само провалилася спроба правих партій встановити 11 липня Днем пам'яті мучеництва кресов'ян (від Східні Креси – польська назва земель України, Білорусі і Литви, які в 1920-39 рр. входили до складу польської держави) і "Особливим днем пам'яті жертв Волинської різанини".
У п’ятницю стало відомо, що народні депутати з фракції «Батьківщина» Юрій Одарченко та Олександр Чорноволенко позиваються до Верховної Ради щодо визнання протиправною її бездіяльності стосовно непризначення виборів у місті Києві. Депутати вимагають від суду зобов’язати парламент призначити позачергові вибори міського голови та депутатів столичної міської ради. У позові депутати наполягають на тому, що строк повноважень Київської міської ради, обраної у 2008 році, становив 5 років, а тому починаючи з 3 червня 2013 року строк її повноважень вичерпався.
Депутати апелюють до аналогічної ситуації 2010 року: у 2006 році було обрано новий склад всіх місцевих рад на 4 роки, а через 2 місяці вступили в дію зміни до Конституції і строк було продовжено до 5 років. Тоді, у 2010 році, по всій країні відбулися чергові місцеві вибори, крім Києва, оскільки було справедливо вирішено, що строк повноважень ради не може бути продовжений під час її каденції.
12 липня міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко звільнив начальника УМВС Миколаївської області Валентина Парсенюка, його заступника та начальника кадрового підрозділу УМВС області. Таке рішення було ухвалено за результатами службового розслідування подій у Врадіївському районі.
«За результатами службового розслідування з органів внутрішніх справ звільнено 9 працівників міліції Миколаївської області, трьох – звільнено із займаних посад, ще трьох – попереджено про неповну посадову відповідність», – йдеться у повідомленні МВС.
Із займаних посад були звільнені троє працівників обласного підрозділу внутрішньої безпеки. Крім того, за допущені порушення звільнено майже весь керівний склад Врадіївського РВ.
12 липня колишнього генерального директора компанії Аеросвіт Юрія Ємельянова оголосили у міжнародний розшук. Згідно з повідомленням прокуратури Київської області, правоохоронці розслідують низку кримінальних проваджень щодо посадових осіб авіакомпанії у зв’язку з порушенням ними законодавства про працю, зокрема невиплату заробітної плати та невиплату страхових внесків до Пенсійного фонду.
Правоохоронці заявили, що колишній гендиректор компанії намагається ухилитися від слідства. У зв’язку з чим його оголошено у міжнародний розшук.
Та у п’ятницю в Києві на ринку «Шлях», що у Святошинському районі, міліціонер сильно вдарив активістку Коаліції учасників помаранчевої революції, дівчину забрала «швидка». Згодом, за словами лідера КУПРу Сергія Мельниченка, працівники ринку зібралися біля Святошинського райвідділку міліції. Вони намагалися прорватися до будівлі, однак правоохоронці застосували сльозогінний газ та силою відтіснили протестувальників.
Через певний час відбулася друга спроба штурму, під час якої активісти зламали три секції паркану. До райвідділку пройшли народні депутати від опозиції, які провели зустріч з начальником ГУ МВС у м. Києві генерал-лейтенантом Валерієм Коряком, прокурором Святошинського району та частиною підприємців ринку.
Мітинг завершився після опівночі. До протестувальників вийшов начальник ГУ МВС у м.Києві і повідомив, що начальник Святошинського райвідділку (Юрій Гладик – Ред.) відсторонений від виконання своїх обов’язків.
Крім того, Коряк пообіцяв мітингувальникам, що кримінальна справа за руйнування паркану довкола райвідділку порушуватися не буде, якщо ті поставлять зламані секції паркану на місце, що і було зроблено. Він також додав, що о десятій годині ранку 13 липня у будівлі Святошинської райадміністрації відбудеться нарада, під час якої будуть шукати шляхи вирішення проблеми ринку "Шлях".