Опікунська рада Охматдиту вимагає від Азарова публічних пояснень, куди поділися обіцяні гроші на добудову лікарні

10 Липня 2013, 07:38

«3 липня очолюваний Вами уряд розподілив державні гроші за статтею, де вказане спрямування коштів «в тому числі на будівництво НДСЛ «Охматдит», виділивши на добудову лікарні лише 50 млн грн із 2,2 млрд грн. Для нас, волонтерів, це стало переконливим свідченням байдужості влади до реальних потреб українців. Опікунська Рада «Охматдиту» категорично проти маніпуляцій та цинічного використання модернізації лікарні для прикриття чергового розпилу державних коштів», – йдеться у листі.

Активісти вимагають від Азарова, «чесно визнати, що завершення модернізації та початок експлуатації нового корпусу «Охматдиту», де 25 тисяч важкохворих дітей могли б знайти порятунок, не відбудеться в публічно обіцяний термін –  до кінця 2013 року».

«Для Вас зсунення графіку будівництва – це, напевно, дрібниця. Для нас – це втрата шансу врятувати життя багатьох дітей. Волонтери і благодійники, які роками допомагають рятують життя українських дітей у клініках Західної Європи, Росії й навіть Білорусі, не можуть безкінечно вирішувати цю проблему замість влади, і при цьому спостерігати шокуючу байдужість, корупцію та безвідповідальність усіх гілок влади», – наголошують члени опікунської ради та волонтери.

Також вони вимагають від прим’єра визнати, що Кабмін не зумів виконати доручення президента від квітня цього року про забезпечення безперебійного фінансування стратегічного та важливого соціального об’єкту як перша в країні дитяча лікарня, де важкохворі діти могли б отримати сучасне лікування.

«Уся країна стала свідком нездатності також і Верховної Ради поставити інтереси дітей вище за інтереси пивних, алкогольних та тютюнових компаній. Голова Верховної Ради та депутати упродовж майже трьох місяців так і не спромоглися навіть включити до порядку денного пакет законопроектів №№ 2875, 2876, 2880, поданий понад 30 депутатами як від більшості, так і від опозиції. Тим часом ці законопроекти завдяки підвищення акцизів на пиво дозволили б профінансувати не лише добудову «Охматдиту», а й інші невідкладні потреби української медицини», – сказано у листі.

На їхню думку, вчасне ухвалення законопроектів врятувало б сотні маленьких українців від смерті, а модернізацію «Охматдиту» – «від ганебного перетворення на «Лікарню майбутнього-2» зі злочинним замороженням чверті мільярда гривень, вже вкладених у незавершене будівництво».

Опікунська рада наголошує, що «уряд лише тягнув час, не даючи висновків на згадані законопроекти, щоб аж в останній пленарний тиждень запропонувати законопроект зі смішним зростанням ставок акцизів на алкоголь, тютюн і пиво (аж на 4 копійки)».

«Вимагаємо від Вас публічних пояснень: як Ви плануєте виконати неодноразові обіцянки Президента України Віктора Януковича у визначені терміни ввести в дію новий сучасний корпус лікарні? Звідки плануєте брати кошти на завершення будівництва? Чи правдою є те, що Ви не підвищуватимете акцизи, а запропонували взяти позику під державні гарантії, заганяючи в боргову яму майбутні покоління українців?.. А якщо не можете знайти кошти на будівництво лікарні в обіцяні Вами ж терміни – пропонуйте Вашим міністрам взяти під опіку кожну важкохвору дитину України, життя якої не можна врятувати тут і зараз», – наголошується у листі.

Як повідомлялось, у квітні опікунська рада «Охматдиту» заявила, що чиновники Мінфіну відверто саботуютьвиділення навіть 95 млн, затверджених Верховною Радою, а міністр фінансів Юрій Колобов не знаходить часу на підпис під необхідним документом.

Наприкінці березня Кабмін розпорядився збільшити на 300 млн. гривень фінансування будівництва Охматдиту та реконструкцію Національного інституту раку за рахунок перерозподілу видатків.

Нагадаємо, у травні 2012 року Кабмін передав 200 млн грн бюджетних коштів, передбачених на будівництво лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" (Київ), Нацагентству з питань підготовки і проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу та реалізації інфраструктурних проектів ("Укрєвроінфрапроект"). Віце-прем’єр-міністр Борис Колесніков це заперечував.