«Ніде в світі держава не займається формуванням рейтингів вищих навчальних закладів – вони складаються незалежними експертами. Коли рейтинги незалежні, то вони мають цінність. До речі, я не можу сказати про жоден незалежний рейтинг, складений в Україні, що купувався чи продавався. Всі вони – адекватні. Думаю, саме ними й керуються абітурієнти чи працедавці», – повідомив Квіт.
За його словами, у «Києво-Могилянській академії» щороку аналізують незалежні рейтинги вишів.
«На сайті «Києво-Могилянської академії» є сторінка, присвячена рейтингам, зокрема університет увійшов до рейтингів «Компас», «Топ-200» і до рейтингів журналів «Кореспондент» і «Деньги». Минулого тижня у нас був рейтинг про працевлаштованість випускників вишів з IT-галузі, де Києво-Могилянська академія на першому місці», –ділиться президент.
Як стверджує Квіт, йому важко прокоментувати рейтинг за версією Міністерства освіти.
«Я не можу його прокоментувати, оскільки вважаю його дивним. З іншого боку, ми не розглядаємо всерйоз рейтинги Міністерства освіти й науки й не керуємось ними в роботі, адже вони є дуже дивними, м’яко кажучи. Ці університети, що розмістилися перед «Києво-Могилянською академією» – я їх не пам’ятаю в інших рейтингах» – пояснив Квіт.
Натомість президентові НаУКМА цікаво почути пояснення Міністерство освіти, його логіку у формуванні цього рейтингу.
«Рейтинг, який опублікувало Міністерство освіти, нехай буде на совісті у цього відомства», – резюмував він.
Як повідомлялось, Національний університет "Києво-Могилянська академія" не увійшов до жодного рейтингу за результатами діяльності вишів 2012 року Міністерства освіти.
Нагадаємо, до рейтингу найкращих університетів світу World Reputation Rankings, українські виші 2013 року традиційно не потрапили.