22 червня міський голова Тернополя Сергій Надал повідомив, що місто за крок від комунального армагеддону.
«На папері гроші є, але фактично їх немає. Така ситуація не лише в Тернополі, а й по всій Україні. Станом на вчорашній день місту не проплатили 7 мільйонів гривень – це саме ті кошти, які мали йти на ремонт та утримання доріг, прибирання тощо», – розповів мер.
25 червня мер Полтави Олександр Мамай висловив публічну стурбованість непроплатою міських платежів Держказначейством, а також додав відомствоо блокує платежі місцевих влад у всіх регіонах України.
За його словами, все, що робиться в Полтаві в плані ремонтів та розвитку інфраструктури – «все побудовано на голому ентузіазмі».
Зокрема Держказначейство блокує 33 млн грн на ремонт доріг і 15 млн грн на будівництво спорткомплексу.
Пізніше голова Полтавської облдержадміністрації Олександр Удовиченко заявив, у Держказначействі «зависли» 170 млн грн платежів Полтавської області.
Мер Донецька Олександр Лук'янченко також висловив солідарність з полтавчанами, звинувативши Державне казначейство у блокуванні 55 млн грн міського бюджету.
«Мене цікавлять окремі напрямки, де далі терпіти не можна. А саме питання, пов'язані з капітальним ремонтом житлового фонду – 7,5 млн гривень не сплачено; підготовка до зими комунального господарства – потрібно 11,5 млн гривень; питання, пов'язані з дорожнім господарством – необхідно близько 12 млн гривень», – сказав Лук'янченко.
Згодом на Держказначейство поскаржилася львівська міська рада. За інформацією прес-служби, відомство не виконало платіжних доручень розпорядників та одержувачів коштів міського бюджету Львова на загальну суму понад 32,2 мільйони гривень.
Зокрема, понад 457 тис. грн. казначейська служба не проплачує управлінню охорони здоров’я.
Начальник управління охорони здоров’я Володимир Зуб пояснив: "Ці кошти призначені на поточні видатки: метрологічну повірку обладнання, протипожежні заходи, експертизу різноманітних проектів та багато іншого, тож їх затримка створює проблеми для функціонування установ".
Тим часом в Івано-Франківську розпочалась акція мирного "вибивання" грошей з казначейства – у місті з’явились білборди «Казначейство, віддай місту гроші».
До акції приєднався міський голова Мукачева Золтан Ленд'єл, який сказав, що Держказначейство заборгувало місту 7 млн 917 тис.
З цього приводу був навіть надісланий відкритий лист президенту.
Про приєднання до акції заявив міський голова Сум Геннадій Мінаєв.
«Я також візьму участь у акції. Але не за допомогою білбордів, це буде всеукраїнське публічне ноу-хау, як колишнього IT-спеціаіста і прозорого у своїх діях мера. Більше терпіти таке знущання над місцевим самоврядуванням немає сил », – написав на своїй сторінц у Facebook Мінаєв.
Відтак у Сумах на муніципальному інформаційному порталі навіть створили сторінку з переліком статей, за якими "скарбниця" не пропускає місту гроші : станом на 1 липня місто не змогло отримати 7,2 млн грн.
За словами заступника мера міста Валерія Коровія, у Вінниці проблеми з блокуванням коштів почалися ще в березні.
Натомість у мерії Харкова зазначили, що кілька місяців поспіль Державне казначейство блокувало оплату його рахунків майже на 200 млн грн, проте, за словами мера Харкова Геннадія Кернеса, нещодавно прийшли 30 млн грн.
Днями в. о. мера міста, секретар Миколаївської міськради Володимир Коренюгін заявив, що Держказначейство заблокувало Миколаєву 20 млн грн.
«Проблема дуже серйозна. До певного періоду я мовчав, тому що виходили з ситуації, якось її варіювали. Сьогодні в Держказначействі лежить на 20 з половиною мільйонів наших платіжок, які забезпечені фінансовими надходженнями від міської громади. Тобто вони у нас в бюджеті є, але казначейство їх не випускає», – зазначив Коренюгін.
Зокрема кошти не надійшли на рахунки підприємства «Миколаївзеленгосп», через проблеми з перерахуванням коштів «гальмуються» ремонти дахів і доріг, не вистачає коштів, щоб підключити флюорограф у міській лікарні швидкої медичної допомоги тощо.
Як повідомлялось, ще 30 квітня працівники комунальних підприємств Львова провели пікет обласного управління Державного казначейства через затримки платежів. Комунальники заявили, що перед Великоднем казначейство не проплачувало КП «Львівелектротранс» понад 4,6 млн грн державних субвенцій.
Згодом у Львівській міській раді заявили, що Держказначейство заблокувало Львову 16,5 млн грн.
"Працівники КП «Львівавтодор» вже три місяці не можуть отримати заробітну плату на загальну суму 800 тис грн. Також не отримали зарплату за березень та квітень працівники КП «ШРП Галицького району – підприємство не має коштів на паливо та інші матеріали", – повідомили в міськраді.
Нагадаємо, минулого року на блокування місцевих коштів на рахунках Держказначейства скаржились влади Рівного, Житомира, Львова, Тернополя та інших міст.