«Засідання скликали терміново. Регламент передбачає, що про його дату і проект порядку денного члени ради повідомляють мінімум за п'ять днів до проведення, а в даному випадку ця норма не була дотримана», – пояснив Сафулько «Коммерсантъ-Украина».
Крім того, за словами Сафулько, вперше на посаду глави ВРЮ висунули тільки одну кандидатуру.
«Було б краще, якби була альтернатива і конкуренція ідей. Залишається тільки сподіватися, що в одній особі ми все це отримаємо», – зазначив Сафулько.
Як пише видання, указ про звільнення Лавриновича з посади міністра з'явився на сайті глави держави одночасно з початком засідання ВРЮ.
Обрання голови ради значилося першим пунктом порядку денного. Кандидатуру Лавриновича підтримали 15 з 16 членів ВРЮ при одному голосі "проти". При цьому екс-глава Мін'юсту особливих емоцій з приводу того, що відбувається не виявляв. Виступити перед колегами в якості нового голови ради він відмовився і поспішив покинути зал відразу після закінчення засідання.
«У мене досить великий досвід у виконавчій і законодавчій владі, тепер для комплекту буде досвід роботи в судовій системі. Після реформи Конституції роль і функції ВРЮ будуть змінені, його значення збільшиться, і я буду докладати всі зусилля, щоб цей орган користувався повагою не тільки у суддів, а й у всього суспільства», – сказав Лавринович журналістам.
Нагадаємо, 4 липня звільненого з посади міністра юстиції Олександра Лавриновича обрано головою Вищої ради юстиції.
Як відомо, керівництво ВРЮ склало свої повноваження у середині у зв’язку із закінченням трирічного терміну перебування на посаді.
Як повідомлялось, 4 липня президент Віктор Янукович звільнив Лавриновича з посади міністра юстиції, призначивши на цю посаду Олену Лукаш.
2 липня Верховна Рада обрала Лавриновича членом Вищої ради юстиції.
На думку експертів, переведення Лавриновича з посади міністра юстиції у ВРЮ пов’язане не стільки з невдоволеністю влади його діяльністю, скільки внутрішньо груповими протиріччями у владній команді.