За закон віддали голоси 181 депутат з Партії регіонів, 31 депутат від КПУ та 19 позафракційних. Опозиційні фракції "Батьківщини",УДАРу та "Свободи" не голосували.
Документ, розроблений міністерством доходів і зборів, передбачає механізм боротьби з виведенням прибутку підприємств в офшорні зони і країни з низьким рівнем оподаткування.
У ході обговорення парламентарі відхилили близько 460 поправок, поданих переважно депутатами від опозиційних фракцій. Зокрема, поправки щодо визначення звичайної ціни за допомогою біржових торгів, визначення цінової бази (встановлення базової ціни на момент підписання контракту), використання таких цін при контролі внутрішніх операцій, а також незастосування норм закону до внутрішніх операцій і визначення кола «зв'язаних» осіб.
Крім того, не знайшла підтримки поправка про відстрочення штрафів за порушення норм закону у розмірі 5% від обсягу операції.
Депутати підтримали лише за одну поправку – авторства голови профільного Комітету регіонала Віталія Хомутинника. Цією поправкою дату вступу закону в силу перенесено на 1 вересня 2013 замість 1 липня як пропонувалося від початку.
Нагадаємо, 20 червня Верховна Рада взяла за основу проект закону про трансфертне ціноутворення, підготовлений міністерством доходів і зборів. Під час обговорення законопроекту наголошувалося, що введення його норм дозволить Україні додатково залучити до державного бюджету до 20 млрд грн, а також створити в Україні дієву систему контролю за трансфертним ціноутворенням.
Разом з тим, народні депутати від опозиції стверджували, що законопроект не відповідає нормам і вимогам Організації економічного співробітництва і розвитку, які були покладені в основу законопроекту. Зокрема, народний депутат Оксана Продан назвала законопроект петлею на українській економіці. "Законопроект дозволяє впливати на внутрішнє ціноутворення, чого немає у всьому світі. Законопроект стане петлею на економіці України", – підкреслила Продан.
Уперше законопроект про трансфертне ціноутворення було передано до Верховної Ради у березні, проте Комітет із податкової та митної політики на своєму засіданні 3 квітня ухвалив рішення допрацювати його з урахуванням світового досвіду.
Читайте також: «Сім’я» створює законодавчу базу для посилення тиску на олігархів