«Ми не збираємося одружуватися, ми лише збираємося зустрічатися, – сказав аналітик Центру східних студій у Вільнюсі Лауринас Касчунас, – тому я не думаю, що ми маємо очікувати від України надто багато».
EurActiv відзначає, що міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус вважає звільнення Тимошенко не єдиною, але ключовою умовою для успішного підписання Угоди про асоціацію.
«Я звертаюсь до моїх українських друзів: ставтеся до цього серйозно. В Європі є уряди, що вважають цю особисту справу символом верховенства права. Вам може це подобатися – може не подобатися, але найкращим шляхом є звільнення цієї хворої жінки, тому що вона потребує медичного догляду», – зявив литовський мністр.
Лінкявічус підкреслив, що звільнення Тимошенко для багатьох з країн ЄС є обов’язковою вимогою, що має бути виконана до підписання Угоди про асоціацію. Політик висловив думку про те, що на даний момент, за його відчуттями, обидві сторони – Україна та ЄС – наближаються до досягнення бажаного, однак «вікно можливостей» не буде відкритим довіку.
Експерт Касчунас також зазначив, що «ключі» до підписання знаходяться в руках Німеччини, адже голова уряду ФРН, канцлер Ангела Меркель, є по відношенню до зближення ЄС з Україною більш обережною, ніж інші європейські політики. «Так, я думаю, що ключі знаходяться у руках Німеччини, але ми маємо почекати виборів до Бундестагу. Також ключі знаходяться в руках християнських демократів у Європарламенті», – сказав Касчунас. Нагадаємо, що парламентські вибори пройдуть у ФРН у вересні 2013 року.
На питання, чи ЄС передбачає опцію «Б» щодо України, міністр Лінкявічус відповів, що використання альтернативного плану є небажаним, та все ж не «кінцем світу».