Янукович зауважив, що пріоритетом для української влади є утвердження європейської моделі судочинства, повідомляє ЛІГАБізнесІнформ.
"Першочергове завдання – внесення до Конституції змін, які, відповідно до міжнародних стандартів, дозволять гарантувати незалежність суддів. Вони покликані змінити існуючу процедуру призначення і звільнення суддів, зменшити роль політичних суб'єктів, наділити основними повноваженнями у вирішенні питань суддів органи, де більшість складають самі судді ", – пояснив Янукович.
Він підкреслив, що Венеціанська комісія провела експертну оцінку запропонованих змін. "Я сьогодні після ретельного відпрацювання наданих пропозицій передаю цей закон на розгляд до парламенту", – сказав президент.
Він висловив сподівання, що це питання зможе консолідувати всі політичні сили в парламенті, оскільки зміни до Конституції вимагають підтримки всіх депутатів.
Як повідомлялось, у лютому на XI з'їзді суддів України суддя Верховного суду Валентин Косарів заявив, що проведена судова реформа провалилася.
«Судова реформа, організаторами якої стали теоретики, які жодного дня не працювали ні в судах, ні в прокуратурі, ні в міліції «успішно провалилася», – сказав Косарєв.
Раніше посол Європейського Союзу в Україні Ян Томбінські нагадував, що у рамках переговорного процесу між Україною та ЄС судова реформа залишається першочерговим завданням.
Наприкінці травня голова Верховної Ради Володимир Рибак пообіцяв віце-президенту Європейського парламенту Яцеку Протасевичу, що український парламент у вересні розгляне й ухвалить закони, необхідні для підписання угоди про асоціацію Україна-ЄС.
Читайте також: Конституція епохи «покращення»: доцільність перемагає законність