"Українська трудова міграція стала одним з головних інвесторів в економіку країни: тільки офіційно через банківські перекази в 2011 році ці люди перевели в нашу країну $7 млрд, а в 2012-му – $7,5 млрд, а враховуючи інші способи передачі грошей, ці суми можуть становити від $19 млрд до $23 млрд щорічно", – заявив голова комісії конгресу Павло Садоха, пише "Коммерсантъ Украина".
Також представники діаспори розкритикували політику України щодо трудових мігрантів. Особливе обурення викликала позиція Міністерства доходів і зборів про необхідність сплати податку в розмірі 15-17% на грошові перекази з-за кордону, як на іноземні доходи громадян.
"Це подвійне оподаткування, оскільки трудові мігранти вже заплатили податки в країнах отримання доходів", – вважає пан Садоха.
Мігранти скаржилися на відсутність пенсійних виплат, про порушення їхніх виборчих прав, зокрема про заборону Конституційного суду українцям, які живуть за кордоном, голосувати за мажоритарними округами.
На думку представників діаспори, ситуацію здатний виправити рамковий закон "Про зовнішню трудову міграцію".
"У ньому мають бути прописані терміни, права, обов'язки та соціальне забезпечення мігрантів. Такий документ вже розробляє Кабінет міністрів, і ми підготували до нього більше 30 пропозицій", – сказав президент асоціації українців в Іспанії Михайло Петруняк. Прийняття даного закону і стало однією з основних рекомендацій парламентських слухань.
Як повідомлялось, через економічну кризу кількість трудових мігрантів з України скоротилася з 1,5 до 1,2 млн осіб.
Нагадаємо, раніше експерти Міжнародної організації міграції оприлюднили дані дослідження, згідно з якими за кордоном перебуває понад 2 млн українських заробітчан.