"Реакція жителів Врадіївки виразно демонструє, наскільки люди не довіряють нинішній системі розслідування та покарання за злочини, вчинені посадовими особами", – сказала Мазур, коментуючи "штурм" райвідділку міліції, який врадіївці влаштували для того, щоб винних у зґвалтуванні покарали.
"Якщо уряд хоче завоювати суспільну довіру до правоохоронних органів, він має виділити достатні ресурси для негайного створення незалежної установи з розслідування звинувачень проти співробітників правоохоронних органів", – зазначила директор Amnesty International в Україні.
"Це жахливий злочин є ще одним прикладом впевненості міліціонерів у тому, що всі порушення закону зійдуть їм з рук. І ми задокументували численні випадки, коли вони дійсно залишалися непокараними за скоєні злочини", – сказала Мазур.
"Уряд взяв на себе зобов'язання створити нове Державне бюро розслідувань для розслідування скарг на протиправні дії правоохоронних органів, але якщо це зобов'язання не стане реальністю найближчим часом, ми станемо свідками більшої кількості випадків, подібних до справи Ірини Крашкової", – додала вона.
"Справедливість не має досягатися зусиллями ЗМІ та суспільним резонансом. До кожного випадку, який висвітлюється в ЗМІ, додаються ще десятки, які тихо закривають слідчі прокурори. Система повинна бути змінена, і необхідність цих змін вже давно дуже критична", – підкреслила Мазур.
Нагадаємо, 28 червня міліціонер Дмитро Поліщук (племінник прокурора Заводського району Миколаєва) та таксист Сергій Рябіненко були затримані за підозрою у скоєнні зґвалтування, розбійного нападу та нанесенні тяжких тілесних ушкоджень мешканці Врадіївки Ірині Крашковій.Суд обрав підозрюваним запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на строк 60 діб.
Водночас місцеві мешканці вимагали притягнути до відповідальності ще одного підозрюваного у скоєнні злочину, на якого вказала потерпіла – старшого лейтенанта міліції Євгена Дрижака. Міліціонер є похресником начальника Миколаївського облуправління міліції Валентина Парсенюка.
У прокуратурі Миколаївської області запевняли, що Дрижак має алібі – у момент скоєння злочину він нібито був на чергуванні в РВВС. Однак вже 2 липня Дрижака затримали та перевели зі статусу свідка в статус підозрюваного у кримінальному провадженні. 3 липня його заарештували до 15 серпня.
У коментарі Тиждень.ua перший заступник голови комітету ВРз питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, народний депутат Геннадій Москаль заявив, що тривале «прикривання» третього підозрюваного у злочині – міліціонера Євгена Дрижака, абсолютно знівелювало довіру до місцевих правоохоронних органів. На його переконання, переведення Дрижака у статус підозрюваного спричинили протести громадськості.
Опозиція, в свою чергу, через події у Врадіївці вимагає відправити міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка у відставку, а також відправити у відставку голови Миколаївської обласної державної адміністрації Миколи Круглова та звільнити з посади відстороненого начальникаМиколаївського обласного управління міліції Валентина Парсенюка.
Читайте також: Бунт у Врадіївці очима місцевих мешканців: «Люди у нас спокійні… У нас міліція неспокійна»