В рейтингу Україна зайняла 71-ше місце. Торік інноваційний потенціал України був оцінений вище – країна займала 63-тє місце. Україна отримала в рейтингу індекс 35,78 (за шкалою від 0 до 100), опинившись між Тунісом і Монголією. Для порівняння: індекс лідера рейтингу Швейцарії склав 66,59. При цьому Україна є одним з лідерів за інноваційністю в групі із 36 країн зі середньо-низьким рівнем доходу, пише «КоммерсантЪ-Украина».
Global Innovation Index складається вже шостий рік і оцінює рівень розвитку інновацій в 142 країнах – інноваційний потенціал держав, їх витрати на інновації і результат прийнятих зусиль. Індекс враховує 84 показники: умови для відкриття та розвитку нового бізнесу, податкову політику в країні, якість університетської освіти, доступність макрофінансування та венчурного капіталу.
Склад перших 25 місць індексу за всі ці роки не змінився. Global Innovation Index 2013, як і минулого року, очолила Швейцарія, друге місце зберегла Швеція. З п'ятого на третє місце піднялася Велика Британія, з шостого на четверте – Нідерланди, а США піднялися відразу на п'ять позицій – з десятого на п'яте місце.
Зробили ривок убік інновацій та поліпшили свої позиції 18 країн, які розвиваються. Наприклад, Молдова (зайняла 45-те місце), Вірменія (59-те місце), Грузія (73), Китай (35), Індія (66), Таджикистан (101) і Латвія (33).
Протягом останніх трьох років в Україні не було будь-яких помітних негативних змін у розвитку інновацій, вважає співзасновник спеціалізованої соціальної мережі Ukrainian Scientists Worldwide Юрій Халавка.
«Те, що Україна опустилася на вісім позицій у рейтингу, не можна вважати якимось серйозним падінням – різниця між країнами, які займають 50-те чи 70-те місце, дуже невелика. Відповідно, позиції можуть легко змінюватися. В Україні ж інновації як розробляли, так і розробляють. Але проблема полягає в тому, що мала частка цих інновацій впроваджується», – пояснив він.
Читайте також: Україна в міжнародних рейтингах: конкурентноспроможність збільшується, свобода слова і миролюбність зменшуються