Конституційний Суд визнав неконституційним закон № 2222-IV від 8 грудня 2004 року, яким було внесено зміни до Основного Закону, і зобов’язав усі органи влади привести свої рішення у відповідність до Конституції в редакції 1996 року. Інакше кажучи, політреформу-2004 в Україні скасовано, країна знову стає президентською республікою. Угода між владою та опозицією, за якою главу держави обирає народ на виборах, а прем’єр-міністра – парламентська коаліція, віднині більше не працює. Україна повернулася до часів кучмізму.
Додаткові повноваження потрібні президентові для якіснішого проведення реформ, виправдовують рішення КС представники влади. Складається враження, що зараз в Україні все проводиться для здійснення реформ. Приміром, дороги у Києві перекриваються для комфортного проїзду гаранта, бо «якщо стоїть президент, стоїть уся країна» (Г. Герман). Вочевидь, і Межигір’я було захоплено виключно для кращого проведення реформ – аби головному реформаторові мислилося краще.
Насправді ж ідеться про банальне продовження терміну реальної влади президента Януковича. Опозиція не може змінити ситуацію, навіть вигравши парламентські вибори. Прем’єра й уряд призначатиме президент, тож уся влада залишатиметься в руках гаранта. Опозиція зможе лише саботувати законодавчий процес, а отже, наражатися на звинувачення у зриві «реформ». Вибори президента апріорі мають перетворитися на останній бій у старій фортеці, після якого переможець здобуде все, а переможений усе втратить.
Скасування політреформи Конституційним Судом, у якому лише троє з 18 членів мають стосунок до конституційного права і з якого за останній місяць «пішли» четверо суддів (причому двоє відверто заявили про тиск із боку влади), означає, що віднині всі закони України включно з Конституцією для правлячої Партії регіонів поділяються на дві категорії: зручні для себе і неправильні. Закони другої категорії, якщо їх не скасовано (змінено) вже зараз, буде скасовано (змінено) найближчим часом. Опозиція не спроможна зірвати ухвалення шкідливих для країни законів – у парламенті обговорення відбувається не у вигляді дискусій, а «стінка на стінку».
В Україні залишилося тільки одне право – право сильного. Друзям – усе, ворогам – закон. Регіонали, здається, знавці футболу?! Нехай самі скажуть, чи багато шансів виграти чемпіонат, якщо судді трактуватимуть правила гри тільки на користь однієї команди?
Віднині в Україні діє тільки один закон – право сильного. І правоту визначає не закон – сила й тільки сила. Гру без правил суспільству запропонувала влада. Суспільство прийняло виклик. Без правил – значить без правил. У цю гру теж можна пограти. Тож владі віднині треба бути обережнішими утричі. Зґвалтоване суспільство може зіграти за їхніми ж правилами і перемогти. Історія знає такі випадки.