«Росія на межі великої помилки, – зазначив Володимир Семиноженко, коментуючи ситуацію навколо законопроекту про реформування РАН. – Реформа науки – це не партизанська вилазка», –
За його словами, законодавча ініціатива повинна виходити з основної цілі – розвитку науки, а не потреби розподілу чи управління майном.
На переконання Семиноженка, «учасниками реформування повинні бути ті, хто реально розуміє що таке наука, як створюються технології, як управляти великими науковими колективами і так далі. Майно РАН і наука – це абсолютно різні цілі».
«З державної точки зору такий підхід до реформування назавжди позбавить можливості концентрувати наукові ресурси на пріоритетних для держави напрямках, – зазначив Семиноженко
Він наголосив на важливості системного підходу до реформування будь-якої галузі, у тому числі і науки.
«Успіх перетворень великою мірою залежить від їхнього системного характеру».
Крім того, не менш важливим є необхідність дотримання публічності і прозорості всіх етапів реформування», – зауважив Семиноженко.
При цьому він також зазначив, що у даному контексті саме «Україна може стати зразком проведення грамотної і консолідованої реформи галузі науки».
Як повідомлялось, наразі у Російській Федерації відбувається реформування Російської академії наук, яка викликала шквал критики та невдоволення зі сторони наукового співтовариства і громадськості. Відповідний законопроект Уряд РФ уже вніс на розгляд Держдуми РФ.
Читайте також: Українcькі витрати на науку – на африканському рівні
Нагадаємо, у травні прем’єр-міністр Микола Азаров наказав пришвидшити роботу над проектом рішення про входження українських науковців до складу Консультативної наукової та Індустріальної ради російського Фонду «Сколково». Планужться, що українські вчені працюватимуть над створенням наукомістких технологій, матеріалів і продуктів за п'ятьма напрямками, за якими працює Фонд «Сколково»: біомедицина, інформаційні технології, енергоефективність, космічні і ядерні технології. Крім того, розглядається можливість реалізації цільових інвестиційних проектів на території України.
Останнім часом навколо центру "Сколково" виникла низцка корупційних скандалів, пов'язаних із багатомільйонними розтратами коштів фонду.
Читайте також: «Покращення» Януковича – Азарова змусило українських учених вдатися до «шантажу»