"У результаті клінічного обстеження, яке провели німецькі лікарі з "Шаріте", вони з’ясували, що у зв'язку з погіршенням здоров'я моєї мами з рецидивом болю у спині, пов'язаного з грижею, вони рекомендують операцію, яка унеможливить прояв рецидивів у майбутньому", – сказала Євгенія.
Вона підкреслила, що німецькі лікарі наполягають на тому, щоб операція була проведена якомога швидше.
"Якщо таку операцію не буде проведено, вони вважають, що неможливо передбачити подальший розвиток її (Тимошенко) стану, який вже зараз критичний. Вона не може ходити навіть з ходунками. І вони (німецькі лікарі) не виключають навіть інвалідність, якщо така операція не буде проведена", – підкреслила Євгенія Тимошенко.
Вона зазначила, що її сім'я довіряє українським лікарям, "які роблять все можливе", проте віддає собі звіт у тому, що українські фахівці перебувають "під жорстоким тиском".
Тому, за словами Тимошенко, родичі екс-прем'єра наполягають на тому, щоб операцію проводили саме німецькі лікарі з клініки "Шаріте".
"Ми вважаємо, що такого профілю медика немає в колонії, тому вимагаємо, щоб влада дозволила їй проходження операції, яку виконали б німецькі лікарі з клініки "Шаріте", – сказала вона.
Відповідаючи на уточнююче питання, де повинна проводитися така операція, в Україні чи Німеччині, Євгенія Тимошенко сказала: "Там, де будуть створені для цього умови".
Нагадаємо, у середині червня Євгенія після побачення з матір'ю заявила про погіршення її стану здоров’я.
«У п'ятницю при заняттях терапією їй стало гірше, був дуже сильний простріл, все пішло і в праву ногу, і в руку, і зараз практично будь-який рух викликає дуже гостру біль, незважаючи навіть на сильне знеболююче», – сказала дочка Тимошенко.
Водночас у харківській лікарні запевнили, що загроз для здоров’я Тимошенко немає.
21 червня голова правління клініки "Шаріте" Карл-Макс Айнхойпль і лікар Аннет Райссхауер приїхали в Харків, щоб оглянути Юлію Тимошенко у зв'язку з інформацією про різке погіршення її самопочуття і обговорити її стан здоров'я з українськими колегами.
Німецькі лікарі провели на території лікарні трохи більше трьох годин і поїхали, не спілкуючись з пресою. Члени міжнародної медичної комісії також коментарів не давали.