«Засуджується будь-яке застосування сили, відзначена необхідність щоб ЄСПЛ додатково прояснив питання про приналежність ЗМІ та їхні свободи, засуджується використання поліцією сльозогінного газу, вимагає розслідування надмірного і непропорційного використання сили правоохоронцями, закликає забезпечити дотримувати свободу ЗМІ, покласти край утиску і арешту журналістів, обшукам в бюро, реформувати адміністративний кодекс», – пише Ар`єв.
В обговорюваному в ПАРЄ документі "Народні протести і виклики свободі зборів, ЗМІ і свободу слова" зазначається, що "право окремих осіб протестувати проти демократично обраних урядів так само законно, як і право уряду не змінювати свою точку зору відносно спору".
Доповідачі звернули увагу на недавні демонстрації у Лондоні, Мадриді, Парижі, Стокгольмі, а також у Греції, Італії, Португалії, Росії та Туреччині.
"Завжди протести починалися мирно, навіть якщо в деяких випадках невеликі групи все-таки робили насильницькі дії", – зазначив під час виступу доповідач ПАРЄ з свободи зборів іспанець Аркадіо Діас Техеро.
Іспанська парламентарій підкреслив, що свобода зібрань – невід'ємне право демократичного суспільства, закріплене в статті 11 Європейської конвенції з прав людини. Він закликає генсека Ради Європи Турбьерна Ягланда розглянути питання "про розробку керівних принципів дотримання прав людини при охороні порядку під час демонстрацій".
Як повідомлялось, депутати від Партії регіонів не підтримали пропозиції до резолюції ПАРЄ "Застосування сили проти журналістів: виклик для демократії".