"Деякі покупці думають, що можуть стати постачальниками газу на Україну, але забувають, що за контрактом повинні отримати газ у себе вдома (на своїй території – ред.), а не десь ще", – наголосив Купріянов.
"Чому вони вважають, що це блокування (Газпромом реверсу газу на Україну – Ред.) – я не знаю. Якщо вони хочуть транспортувати газ у зворотний бік, нехай транспортують, а якщо немає газопроводу, то годі й замахуватися", – додав він.
Як повідомлялось, днями міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький частково підтвердив інформацію про те, що російський Газпром блокує постачання в Україну газу зі Словаччини.
Нагадаємо, раніше головний виконавчий директор RWE Supply&Trading GmbH Стефан Юдіш заявив, що почати постачання газу через територію Словаччини німецькою RWE поки не вдається не через відсутність технічних можливостей, а через російського Газпрому, який фактично блокує поставки, відмовляючись узгодити заявку на транспортування газу в Україну.
Така можливість у Газпрому є згідно з контрактом з "Нафтогазом" від 19 січня 2009 року, яким передбачено право російського монополіста виконувати функції оператора української ГТС на даному відрізку до кордонів ЄС.
RWE не вдалося домовитися з Газпромом про зниження цін на газ. Під час переговорів російська монополія була готова піти на деякі поступки, але виставила низку зустрічних вимог, серед яких скасування практики реекспорту російського газу в Україну. RWE відмовилася вирішувати питання в позасудовому порядку.
Нагадаємо, забезпечувати вільний доступ до мереж Словаччина зобов'язана як член ЄС (в рамках реалізації Другого і Третього енергетичних пакетів), а Україна – як учасник Енергетичного співтовариства (мається на увазі поділ функцій вантажовідправника і оператора мережі, тобто власника газу і транзитера).
З листопада 2012 року "Нафтогаз України" почав імпорт газу з Німеччини через територію Польщі. 28 березня 2013 року реверсні поставки почалися через Угорщину.