З двох мегапоєдинків – 13 грудня Кличко-молодший і Рахман та 20 грудня Валуєв і Голіфілд – у фахівців немає претензій хіба що до першої особи в цьому квартеті. 32-річний Володимир для спортсмена його спеціалізації перебуває у розквіті літ. До бою готувався у комфортних для себе умовах в Іспанії та на Мальорці. Єдина прикрість – вимушена заміна спаринг-партнерів. Адже Хасим Рахман більш «довгорукий», ніж обов’язковий претендент на титул Міжнародної боксерської федерації (IBF) Алєксандр Повєткін, який не битиметься з українцем внаслідок травми.
П’ятдесят на п’ятдесят
Не треба бути Нострадамусом чи затятим патріотом, щоб передректи перемогу молодшого брата. Окрім хорошого фізичного стану, в нього все гаразд і з настроєм. Мрія про одночасне чемпіонство з Віталієм здійснилася. Востаннє залишав ринг на щиті чотири з половиною роки тому, тож дух поразки давно вивітрився. Наприкінці листопада його дівчину – чеську модель Кароліну Куркову – американський журнал Е! назвав найсексуальнішою жінкою світу.
Коли ж ідеться про суперника, то чомусь пригадують подію дворічної давнини – «політ» американця за межі рингу з волі Олєґа Маскаєва – та низку невдач 2005 року, коли запланований матч із Кличком-старшим переносився, але так і не відбувся. При цьому забувають додати, що Рахман – із породи лакі-панчерів, володарів нокаутуючого удару. Такого, яким Хасим нагородив у квітні 2001-го чемпіона світу за двома версіями Леннокса Льюїса. Удару такої потужності, яку він так і не зміг продемонструвати в матчі-реванші з британцем уже через сім місяців.
Звідси означення «лакі», тобто Рахману може пощастити, а може й ні. Не в останню чергу тому, маючи вагомі здобутки, у свої 36 років він і досі змушений переконувати публіку, що здатен домогтися непересічного результату. Хоч як парадоксально, але цей мінус у бою з Володимиром може перетворитися на жирний плюс. Рахман сипле похвальбою навпіл із погрозами аж до «а потім доберуся до Віталіка». Проте помітно, що те нездійснене протистояння муляє йому досі, тож молодшому доведеться відбиватися за обох.
І останнє за переліком, але не за значенням. Якщо американець підійде до зустрічі в німецькому Маннгаймі в оптимальній для себе формі, він боротиметься до останнього – відчайдушно й жорстко аж до жорстокості. Натомість Кличко-молодший, попри заокеанський досвід і західноєвропейську практику, – спадкоємець ще радянської школи боксу. Школи, що ставила спортсменові відмінну техніку, але водночас навчала поводитися на рингу по-джентльменськи й економно використовувати власні ресурси. Іноді здається, що Володимир аж надто ввічливий та ощадливий.
Досвід проти конституції
Тотожна ситуація складається й перед матчем у швейцарському Цюріху, де зійдуться Звір зі Сходу (він же Ніколай Валуєв) та Воїн (Евандер Голіфілд). Інакше кажучи, 35-річний боксер із видатними габаритами і 46-річний ветеран із видатним списком звитяг. Тимчасовий чемпіон за версією Всесвітньої боксерської асоціації (WBA) і претендент, якого немає у Топ-15 її рейтингу.
Одностайно голосують за росіянина букмекери. Скептично налаштовані щодо колишнього чотирикратного чемпіона світу ті, хто не бачив його торішньої сутички із Султаном Ібраґімовим. Нагадаю, що, попри солідний вік, американець поступився лише за очками, витримавши всі 12 раундів. Неозброєним оком було помітно, що наприкінці зустрічі він навіть додав.
На запитання про моральний аспект справи – бити чи не бити «старого» – Валуєв відповідає, як навчив промоутер Дон Кінг. Мовляв, і зовсім Голіфілд не пенсіонер, а дуже й дуже сильний супротивник. Делікатно замовчуючи той факт, що менше місяця тому він разом із менеджером сподівався на безславного Анджея Голоту, при цьому уникаючи, зокрема, першого в рейтингу WBA австралійця Калі Мієна. Просто бій мав кров з носа відбутися не пізніше, ніж 20 грудня, й бути видовищним і для росіянина переможним.
Щодо атракціону, то він відбудеться гарантовано. А ось щодо підсумку я не був би категоричним. Валуєву бракує трьох найважливіших складових: техніки, тактики і швидкості. Проти грамотних суперників він і досі працює ломом, а не прийомом. Голіфілд, навпаки, боєць розумний: думаю, він має врахувати і суддівські симпатії, які не на його боці. Й тоді викладатиметься на двісті відсотків.