Тимчасовий Голлівуд

ut.net.ua
6 Червня 2008, 00:00

 

 
 
 
 
На паркувальному майданчику перед готелем «Чорне море» вже жодного вільного місця, а французькі кіношники все прибувають. Усупереч офіційним релізам, які обіцяли зйомки в Росії, продовження екшну за сценарієм Люка Бессона фільмували наприкінці травня саме в Одесі. Перша частина «Перевізника» оповідає про спецназівця-пенсіонера Френка Мартіна (Джейсон Стетгем), який, аби не втрачати форму, гроші та смак до життя, підробляє кур’єром і розвозить «хитрі» вантажі на своєму нафаршированому BMW. Це Голлівуд, але відносний, так би мовити, старосвітський: типажі й пейзажі – європейські, виробництво спільне (крім The 20th Century Fox, участь беруть кілька французьких компаній), бюджет порівняно невеликий – $20 млн. Про успіх першої картини свідчить хоча б те, що за три роки виходить «Перевізник-2», і його бюджет уже наполовину більший. Тут герой дещо заспокоюється, осідає в Маямі й від транспортування вантажів береться за перевезення людей: працює особистим водієм у заможній родині. Чи варто казати, що коли в його роботодавця викрадають сина, Френк миттєво пригадує свої корисні навички.
 
Сюжет третього фільму, режисером якого став Олів’є Мегатон, поки тримають у суворій таємниці. Так що громадяни, котрі люблять кіно й загадки, за одеськими епізодами можуть спробувати цей сюжет розкодувати. А після прем’єри порівняти – хто вгадав точніше. Швидше за все, Одеса собою не залишиться. Хоча б тому, що на кілька годин знімального дня Палац позашкільного виховання, а початково – скромний прихисток графа Воронцова на Приморському бульварі, перетворився на готель і прикрасився російськомовною табличкою «Одесса» – з двома літерами «с». Саме до Воронцовського палацу під’їжджав якийсь міністр з українським прапорцем на капоті машини. Так наші чиновники вдома не їздять – тільки за кордоном. «Міністра» оточували з мікрофонами й камерами актори, які грали представників преси. Пресу справжню від майданчика ретельно відганяли охоронці.
 
Схоже, Південна Пальміра зображатиме Північну – якщо, звичайно, вірити чуткам про те, що у фільмі буде присутня Росія. Один з епізодів знімали на контейнеровозі в порту, інший – на портовій естакаді. Протягом кількох годин транспорт тут пропускали «пачками», щоб дублер Стетгема міг у стрічці секунд десять ефектно мчати над морем. Подібними гігантськими портовими пейзажами, крім Одеси, в РФ може похвалитися хіба що місто на Неві.
 
Найбільш таємничий процес відбувався на Молдаванці, за парканом старого трамвайного депо. Вже на підступах до нього якийсь напівбомж попереджав: «Там кіно знімають!» Справді, всередині кипіла робота. «Мotor! Action!» – і Перевізник у костюмі, з краваткою та страшенно серйозним обличчям летить на невеликому велосипеді повз цегляну стіну.
 
Може, сценаристи врешті наважилися на пропаганду здорового способу життя й вирішили пересадити героя на екологічніший транспорт? Але ні. «Мotor! Action!» – і важке авто, різко стартуючи, проїжджає кілька метрів. Погано, напевне, проїжджає, бо за хвилину вже знімають другий дубль. «Та хіба тут розженешся?» – гомонять між собою досвідчені механіки депо. І лише на Куликовому полі, прогулюючись біля атракціонів, герої картини обійшлися без транспортних засобів: просто йшли і розмовляли. Про що саме вони говорили і в якому місті – стане відомо лише у лютому 2009 року, коли «Перевізник-3» вийде на екрани.