Центр Симона Візенталя, який координує розшуки нацистських злочинців, стверджує, що Чатарі під час війни відповідав за депортації єврейського населення до табору смерті Аушвіц.
Відповідно до тексту звинувачення, прокуратура вважає Чатарі частково винуватцем, а частково співучасником катувань і вбивств євреїв.
У 1944 році Ласло Чатарі служив у нацистській поліції в словацькому місті Кошице. Він був начальником табору для інтернованих євреїв у Кошице. "Своїми діями Ласло Чатарі… свідомо допомагав незаконним стратам і катуванням євреїв, яких депортували з Кошице до концтаборів", – сказано в заяві угорської прокуратури.
Судовий процес над ним розпочнеться протягом найближчих трьох місяців.
Сам Чатарі наполягає, що в Кошице був усього лиш посередником між угорською і німецькою владою і не причетний до воєнних злочинів.
Кошице, яке в ті часи мало назву Касса, містило перше єврейське гетто на угорській території, відкрите після німецької окупації країни в 1944 році.
У 1948 році суд тодішньої Чехословаччини заочно засудив Ласло Чатарі до смертної кари за злочини проти євреїв.
Після війни Чатарі втік до Канади, де працював арт-дилером у Монреалі і Торонто. У 1997 році він зник по тому, як його позбавили канадського громадянства.
У 2012 році Центр Симона Візенталя назвав його найбільш розшукуваним нацистським злочинцем.
У липні того ж року журналісти британського видання Sun, яким допомагали працівники центру Візенталя, розшукали його в Будапешті.
Ласло Чатарі відтоді перебуває під домашнім арештом.
Окремі звинувачення в злочинах війни йому висунули в Словаччині.
Нагадаємо, раніше і Угорщині судили 97-річного Шандоро Кепіро, якого звинувачували в масовому вбивстві мирних жителів в Сербії в 1942 році.