Лижники з досвідом вирушають одразу в Пояну Брашов. Це містечко – справжній рай для катання. Чудова інфраструктура курорту дає змогу перебирати трасами – їх тут стільки, що за день усі й не викатаєш. А як перехоплює подих, коли щодуху женеш 5-кілометровою трасою! За розгалуженістю трас Пояну Брашов можна порівняти зі словацьким курортом Ясна у Низьких Татрах, а за висотами – з будь-яким альпійським курортом. Зрештою, і ціни тут вже недалекі від австрійських і це справедливо – 3 сучасні підйомники з кабінками. Є також 7 бугелів, переважно на “дитячих” трасах. Максимальний перепад висот – 755 м. Загальна довжина 10 трас – 14 км. Здавалося б, не так і багато, але, повірте, розігнатися є де. За один спуск можна проїхатися одразу кількома трасами, і так, навіть можна заблукати. Найдовша – синя швидкісна траса, що проходить лісом – майже 5 км. А ще бігові траси і лижні трампліни.
[24] [25] [26]
Мова. Англійську і російську місцеві не розуміють.
Кредитні картки магазини, готелі, прокати не приймають.
Курс валюти: 1 дол. = 2,5 лей. Долари продавці також не приймають, а банки, у яких можна обміняти валюту, закриваються досить рано.
Прокат лиж: 3 дні – 90 леїв, проте можна зторгуватися – чим довший термін прокату, тим дешевше.
Вхід у замок Пелеш – 9 лей.
Крісельний підйомник – від 8 лей.
Таксі у місті 3–3,5лей/км
Кав’ярні
Гамбургер – 10 лей
Чай, вода, кава – 3 леї
Місцеве пиво – 3–5 лей.
Екскурсія на Різдво
Не варто приїжджати на гірські курорти Румунії з 1 по 7 січня – гірськолижні траси забиті. Якщо вже обрали романтичне святкування Різдва, краще відвідайте цікаві місця. А потім – катайтеся на вільних трасах без будь-яких черг.
Дешевше їздити маршрутками
Якщо ви – не затятий лижник, рекомендую оселитися в Синаї чи Предялі. Ціни у цих містечках значно нижчі, ніж, скажімо, у Пояні Брашов. Невеликі відстані між цими містечками і регулярний транспорт дають змогу досить швидко діставатися потрібного місця. І навіть економити – якщо зупинитися в Предялі і щодня кататися в Пояні Брашов – все одно буде дешевше, ніж оселитися в останньому.
Картка на двох
Скіпаси: продаються на різну кількість так званих “пунктів”. Чим більше на картці пунктів, тим дешевша одиниця. Підйомники різного типу “з’їдають” за раз певну кількість пунктів. Ми купували картки на двох або на трьох осіб з максимальною кількістю пунктів, відповідно, найдешевші за одиницю. Економили по кілька гривень на підйомі з кожного. Разові скіпаси взагалі краще не купувати – вартість підйому одразу зростає в кілька разів. Залежно від ціни скіпасу один підйом коштує 14–16 лей за курсу 2,5 лей до 1 дол.).
Брашов
Це столиця Трансильванії з надзвичайно затишними кав’ярнями, яку називають “східноєвропейським Зальцбургом”, хоча, якщо чесно, не помітив нічого спільного. Звідси – найближче до Бранського замку. Доїхати до нього можна рейсовим або екскурсійним автобусом. У Брашові можна орендувати дешевше помешкання, і діставатися рейсовим автобусом до Пояни Брашов, що покататися на лижах.
Бран
Знаменитий Бранський замок, або Замок Дракули, приваблює натовпи туристів. Живописна місцина у Трансильванії з чудовим недорогим сувенірним базарчиком і затишними кав’ярнями. Цілком достойна відвідин – для поїздки на 1 день.
Предял
Містечко на шляху між Синаєю та Брашовом. Звідси також можна їздити в Пояну Брашов. Зрештою, кататися можна і в самому Предялі, у якому близько 8 трас, і 2 найдовші з них – по 2400–2500 м. Є кілька “чорних”, один крісельний підйомник та вечірня траса.
Синая
19 трас від 75 до 2800 м. Краєвиди – неймовірні. З вершини хребта можна спускатися на лижах до сусіднього міні-курорту Буштень. Є туристичні маршрути. У місті купа розваг, на відміну, від Предяла, є чим зайнятися і увечері, і вдень. У парку в центрі Синая – гарна, хоч і невеличка, ковзанка. Трохи вище від нього – туристичні об’єкти – православний монастир та відомий замок Пелеш.