Під час проведення дослідження респондентам задали питання щодо стилю уряду, свободи вираження думок, а також подій в парку Гезі, який став епіцентром антиурядових демонстрацій по всій країні
Опитування засвідчило, що багато турків згодні з основними вимогами протестувальників у парку Гезі, які починали демонстрації як спротив новому проекту забудови, а перетворили його на ширший рух проти автократичного стилю уряду.
Відповідаючи на питання про стиль управління владної партії майже 50% опитаних погодились з твердженням, що уряд стає все більше «авторитарним». Лише 36% сказали, що Туреччина стає все більше демократичною, тоді як 14% відмовились прокоментувати.
Близько 54% респондентів зазначили, що уряд посилив свій вплив на вибір громадянами способу життя, у той час як більше половини вказали, що турецька преса не є вільною.
В той же час тільки 23% турків відповіли, що хотіли б, щоб уряд здійснив реконструкцію парку Гезі, а 60% хочуть, щоб на цьому місці і далі залишався парк.
Нагадаємо, протести в Туреччині, розпочавшись як акція 28 травня проти реконструкції площі Таксім, згодом переросли у масштабні антиурядові мітинги, що охопили всі великі міста і 70 провінцій країни.
14 червня, після більше ніж двох тижнів акцій протесту в Стамбулі та інших містах країни прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Ердоган провів переговори з мітингувальниками. Проте протестувальники заявили, що планують продовжувати акцію у парку Гезі, не зважаючи на обіцянку Ердогана відкласти забудову площі. І вже 15 червня турецька поліція розпочала розгон акції на стамбульській площі Таксім та в парку Гезі. Під час операції поліція застосовула гранати зі сльозогінним газом і водомети. Через гучномовці співробітники правоохоронних органів закликали присутніх припинити «незаконну акцію і розійтися». 16 червня в Стамбулі тривали сутички демонстрантів з поліцією. Поліція продовжувала блокувати площу Таксім, не пропускаючи мітингувальників і простих перехожих. На площу була стягнута спецтехніка, вантажівки та трактори комунальних служб.