Так, згідно із повідомленням прокуратури Севастополя, за фактом отруєння 73 дітей та 9 працівників у дитячому таборі оздоровлення та відпочинку «Альбатрос», яке сталося в липні 2011 року, проти директора дитячого табору Валерія Романова порушили кримінальну справу. «Його звинувачено у порушенні санітарних правил та норм стосовно попередження інфекційних захворювань та масового отруєння (ст. 325 ч.1 КК України)», – сказано в повідомленні. Як повідомили у прокуратурі, за результатами судового розгляду справи, Романова визнано винним, але звільнено від кримінальної відповідальності постановою Нахімовського районного суду Севастополя від 31.01.2012 на підставі Закону України «Про амністію у 2011 році».
Така ж ситуація і з отруєнням дітей, які споживали продукцію дитячої молочної кухні в Донецьку, що сталося у квітні 2011 року. Як повідомили в обласній прокуратурі, під час досудового розслідування було встановлено особу, яка вчинила цей злочин. Нею виявилась завідувач молочною кухнею. У прокуратурі зауважилди, що "за результатами досудового розслідування кримінальну справу стосовно цієї посадової особи з обвинувальним актом направлено до Ворошиловського районного суду Донецька". Втім постановою суду від 21 лютого 2012 року кримінальну справу закрито на підставі ст. 1 п. «г» Закону України «Про амністію». 8 липня 2011 року, посадову особу звільнено від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 367 КК України.
Що стосується масового отруєння вихованців і співробітників дитячого садку в Обухові (Київська область), що сталося 19 травня минулого року, то, як повідомили в обласній прокуратурі, досудове розслідування за цим фактом закінчено і кримінальну справу з обвинувальним актом направлено до суду. «Зокрема, Зіневич Л.В., завідуюча дошкільного навчального закладу ясел-садка комбінованого типу «Рушничок», обвинувачена у злочині, передбаченому ч. 1 ст. 325 КК України, тобто порушенні санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням», – йдеться у повідомленні. Згідно із повідомленням, постановою Кагарлицького районного суду Київської області від 27 травня 2013 року Зіневич Л.В. звільнено від кримінальної відповідальності на підставі ст. 47 КК України з передачею її на поруки трудовому колективу Управління освіти виконавчого комітету Обухівської міської ради за умови, що вона протягом року з часу передачі її на поруки не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку. Провадження у цій кримінальній справі закрито. «Зіневич Л.В. з посади завідуючої дошкільного навчального закладу ясел-садка комбінованого типу «Рушничок» звільнено», – пояснили у прокуратурі та додали, що постанову суду учасниками процесу оскаржено не було.
Також закрито кримінальну справу, порушену за фактом масового отруєння учнів Краснодонської міської гімназії (Луганська область), яке сталося у жовтні 2011 року. «18 квітня 2012 року слідчим СУ ГУМВС України в Луганській області кримінальну справу № 11119089, порушену за ч.1 ст.137 КК України за фактом неналежного виконання професійних та службових обов’язків працівниками Краснодонської міської гімназії під час організації харчування, закрито на підставі п.2 ст.6 Кримінально-процесуального кодексу України (в редакції 1960 року) за відсутністю складу злочину», – повідомили у обласній прокуратурі.
У кримінальному ж провадженні щодо масового отруєння дітей у Богодухівському районі Харківської області, що сталося у жовтні минулого року, досі тривають слідчі дії. За інформацією обласної прокуратури, 11 жовтня 2012 року прокурор Богодухівського району порушив кримінальну справа за фактом порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням і боротьби з ними, які спричинили поширення цих захворювань, за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 325 КК України. «Кримінальну справу 15 жовтня 2012 року було прийнято до провадження слідчим управління ГУМВС України у Харківській області. У подальшому відомості про вказаний злочин внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань. У кримінальному провадженні проведено велику кількість слідчих дій, у тому числі призначено та проведено 112 комісійних судово-медичних експертиз», – розповіли у прокуратурі. Наразі у кримінальному провадженні, з урахуванням висновків експертиз, проводяться необхідні слідчі дії, направлені на «всебічне, повне та об’єктивне встановлення обставин події».