«Економічне зростання в країнах Центральної та Східної Європи, що розвиваються, як очікується, збільшиться помірно – лише до 1,9% в 2013 році порівняно з 1,5% в 2012 році зважаючи на те, що більшість факторів, які стримували зростання минулого року продовжуватимуть перешкоджати економічному росту і цього року, але в деяких країнах менш інтенсивно», – вважають автори звіту.
«Грошово-кредитна політика в більшості країн залишається стимулюючою, тоді як темпи бюджетної консолідації послабились в Румунії, Латвії та Литві, зменшуючи перешкоди загальному зростанню…Аналогічним чином, грошово-кредитна політика в Україні як і раніше обмежена її де-факто прив'язкою валюти до долара. Збереження прив'язки може стати складною проблемою, зважаючи на економічний спад», – вважають у Світовому банку.
«Як прогнозується, зростання в Україні, залишиться слабким на рівні 1% в 2013 році в порівнянні з 0,2% в 2012 році. Зростання підтримуватиметься стійким споживчим попитом з ростом роздрібних продажів, в той час як промислове виробництво продовжуватиме падати, а світові ціни на сталь залишатимуться низькими. Загальний прогноз залишається складним: джерелом занепокоєння є високий дефіцит бюджету, постійний дефіцит рахунку поточних операцій, високий зовнішній борг, валюта та її де-факто прив'язка до долара і зниження валютних резервів. Реформи, які можуть випливати з поточних обговорень з ЄС/МВФ та Росією стануть важливими визначальними факторами подальшого зростання», – йдеться у звіті.
Дивіться також: Динаміка ВВП України, 1991-2012 роки